Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

12 OKULA SPOR MALZEMESİ DAĞITIMI YAPILDI

12 OKULA SPOR MALZEMESİ DAĞITIMI YAPILDI
02 Nisan 2021 - 17:07

Okullarda sportif faaliyetlerin arttırılmasını sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında, Ünye’de 12 okula spor malzemesi dağıtımı töreni gerçekleştirildi.

Ünye Mehmet Refik Güven Anadolu Lisesi Spor Salonunda gerçekleştirilen törene İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz katılımlarını sağladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz;

“Bu iş birliği protokol kapsamında bugün 12 okulumuza malzeme dağıtımı gerçekleştirildi. Ayrıca da 6 okulumuza Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından spor salonu düzenleme çalışması devam ediyor. Bu malzemeler bizzat okullarımıza teslim edilecek. Bizler bu yapılan çalışmaları önemsiyoruz.  Spor bizler için sadece fiziksel bir aktivite değil. Gençlerimizin kendini geliştirmesine ve karakterine yönlendirmesine müdahil olmamıza yarıyor. Bizler de öğrencilerimizin okullarından mezun olmadan en azından bir branşta da olsa lisans almalarını istiyoruz. Bu yapılan çalışmalarda bunlara vesile olacaktır. Küçük yaşta keşfedilen öğrencilerimizin ilçemizde ve ilimizde başaralı olurlar.”  

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç;

“Bugün burada gençlerimizin boş zamanlarını daha iyi değerlendirmeleri özellikle alt yapıdan sporcu yetiştirme kapsamında, destek olmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli Eğitim arasında ki imzalanan protokol kapsamında, İlimizde de Valimiz Tuncay Sonel’in himayesin de Milli Eğitim Müdürümüz, Kaymakamlarımız ve Belediye Başkanlarımız desteği ile birçok çalışma yapıyoruz. Bunlardan en önemlisi 33 tane okulumuza spor salonu kazandırdık. Bugünde Sayın Kaymakamımızın teşrifi ile başlatılan spor desteği projesi, bünyemizde 6 okulumuza antrenman salonu projesi başlattık. İl Müdürü ekipleri okullarımızda çalışıyor. Bunların içerisinde güreş, boks, tekvando, juda ve dart salonları var. Ayrıca 12 okulumuza spor malzemeleri desteği gerçekleştirdik. Sene başında okullarımızın çoğuna spor malzemesi sağladık.”

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu;

“İlimizde gerek merkezi gerekse yerel yönetimler her alanda Sayın Valimizin ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın önderliğinde birlikte çalışmaktayız. Bütün imkanlarımızı insanlığımız ve öğrencilerimiz için seferber etmekteyiz. Bugünde organizasyonda Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzle çok güzel bir faaliyet geçirmekteyiz. Gençlik Spor Müdürlüğümüzün okullarımızda organize ettiği POMEM kurslarıdır. Her kurum kendi çabasında bu memleket için ortak paydasında buluşmaktadır. Bizim öğretmenlerimiz spor salonlarında gerektiğinde antrenörlerimiz bizim okullarımıza eğitim vermektedir. Amacımız ise öğrencilerimizin başarılı olmasıdır. Yaptığımız bu spor malzemeleri ile öğrencilerimiz güzel şeyler yapacaktır.” Şeklinde konuştular.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-