Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

1000 OKUL İÇİN ÜNYE KIZ MESLEK DE ESER ÜRETTİ

1000 OKUL İÇİN ÜNYE KIZ MESLEK DE ESER ÜRETTİ
03 Mayıs 2021 - 17:28

SANAT EĞİTİMİNE PANDEMİ ENGEL OLAMADI

Pandemi sürecinde üretilen eserler göz doldurdu.

Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi / Kız Meslek Lisesi öğrencileri ‘’Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi’nde ‘’ güzel eserler ortaya çıkardı. Grafik ve Fotoğraf Alanı öğrencilerinden 9. sınıf öğrencisi Ayşenur OKUYUCU, 11. Sınıf öğrencileri Sılanur UYSAL ve Büşra Ece METE, 12. Sınıf öğrencisi Miray KÜÇÜK projeye gönüllü olarak hem okullarını hem de alanlarını temsil etmek için katıldılar.

Projeye mart ayının ilk haftası Ordu Güzel Sanatlar Lisesinde yapılan toplantı ile start verildi. Ordu’da yapılan toplantıya ildeki bütün meslek liseleri, çok programlı liseler ve güzel sanatlar liseleri müzik-resim-grafik ve fotoğraf alanı öğretmenlerinden gönüllüler ve okul müdürleri katıldılar. İl milli eğitim müdürlüğü koordinatörlüğünde ve toplantıya ev sahipliği yapan okulun resim öğretmeni/ressam Orhan Zafer proje detaylarını açıkladı. Toplantıya Ünye kız meslek lisesi müdürü Mehmet Yazıcıoğlu, grafik ve fotoğraf alanı öğretmeni Sevdiye Kayır, bilişim ve teknoloji öğretmeni Yusuf ÇİÇEK katıldılar.

Proje ile ilgili yaklaşık iki ay süren etkinlik sürecinde covit-19 pandemisi nedeniyle yüz yüze eğitim yapmakta sıkıntılar yaşanmaması için Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür TOKGÖZ tüm imkanları sunarak ilçede yapılan projenin tamamlanmasındaki hassasiyeti gözden kaçmamıştır.

Proje ile ilgili okul müdürü Mehmet YAZICIOĞLU  yaptığı açıklamada, başta bizlerin her zaman yanımızda olan sayın İlçe MEM Özgür TOKGÖZ’e teşekkür ettiğini söyledi, yine projedeki çalışmaları için grafik ve fotoğraf alanı öğretmeni Sevdiye KAYIR’a ders içi ve ders dışında öğrencilerle birebir çalışarak değerli eserler ortaya çıkarmalarında hem okulumuzu hem Ünye ilçesini temsil edebilecek kalitede eserler ortaya çıkması için öğrencilere rehberlik yaptığı için teşekkür ettiğin söyledi.

Sevdiye KAYIR’da bu süreçte başta ilçe milli eğitim müdürümüz Sayın Özgür TOKGÖZ’e, okul müdürümüz Sayın Mehmet YAZICIOĞLU’na, okul müdür yardımcısı sayın Metin Çolak beye ve öğrencilerime çok teşekkür ediyorum dedi. Ayrıca bu iş hem gönüllülük esasına dayanıyor hem de ekip işi. Ekip olarak iyi işler ortaya çıkardığımıza olan inancım hep vardı ve güzel bir çalışma süreci yaşadıklarını söyledi.

Eserler ile ilgili açıklama da yapan Sevdiye Kayır, üç ana temada eserler çalıştıklarını, projede dört öğrencinin toplam yedi eser üreterek çalışmayı tamamladıklarını, tema olarak; covit-19, kadına şiddet,dijital çağ’ı seçtiklerini ve teknik olarak ‘’kolaj’’ tekniğini kullandıklarını, üretimi biten eserlerin dijital olarak İl’deki seçici kurula gönderildiğini, il’e gelen tüm eserlerin birbirleri ile yarışacaklarını ve eserlerine başarılar dilediğini söyledi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-