Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ZEN SANAT AKADEMİ’DEN ÇEVREYE DUYARLI RESİM YARIŞMASI…

ZEN SANAT AKADEMİ’DEN ÇEVREYE DUYARLI RESİM YARIŞMASI…
11 Mart 2020 - 0:21

Zen Sanat Akademi “Geri Dönüşüm ve Çevre Bilinci” konulu resim yarışması düzenliyor. Zen Sanat Akademi’den aldığımız bilgiye göre 6-8 ve 9-13 yaş grubu olarak iki kademede gerçekleştirilecek resim yarışması Ordu ili genelindeki resmi ve özel Anaokulu, ilkokul ile ortaokullarda eğitim öğretim etkinlikleri içinde yer alan çocukları kapsıyor.Ana hedefi çocuklarımızı kültürel ve sanatsal etkinliklerle buluşturmak olarak belirlenen yarışma hakkında Zen Sanat Akademi Genel Sanat Yönetmeni Elif Sayman şunları dile getirdi: “Yaşanılabilir, doğası korunmuş temiz bir çevreyi, kenti, ülkeyi ve dünyayı bizden sonraki kuşaklara ulaştırmak gerektiği bilincini yarışma yoluyla çocuklarımıza ve onlarla etkileşim içindeki bireylere kazandırmak temel hedefimiz. Çocuklarımızda oluşturacağımız farkındalıkla doğayı ve yaşadığımız çevreyi temiz tutma çabamız ve sorumluluğumuzu tüm toplum katmanlarına çocuklarımızın bakış açısıyla yansıtmayı amaçladık. Bu amaca ulaşmak için düzenlediğimiz resim yarışması, yapısı ve amacı itibarıyla profesyonellik gözetmeksizin çocuklarımızın resim sanatına ve insani değerlerimize, insani sorumluluklarımıza ilgilerinin artmasına destek vermektir.Ordu kamuoyundan, velilerimizden ve özellikle öğretmenlerimizden beklentimiz tüm çocuklarımızı yarışmaya katılmak için teşvik etmeleridir. Son katılım tarihi 3 Mayıs Pazar olarak belirlenen yarışmamıza katılan eserlerden oluşacak resim sergimiz 2 Haziran’da Ordu Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirilecektir. Her katılımcıya sosyal etkinlik belgesi vereceğiz. Ayrıca ödül törenimizde “Şubadap Çocuk” müzik grubunun vereceği çocuklarımıza özel bir konserimiz olacak. Yarışmanın sponsorluğunu üstlenen Ata Dantel ve Ata İmalat firmaları başta olmak yarışmanın duyurusunda katkı sunan basın kuruluşlarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

YARIŞMA ŞARTNAMESİ“GERİ DÖNÜŞÜM VE ÇEVRE BİLİNCİ” RESİM YARIMASI KATILIM ŞARTLARI• Yarışmaya iki kategoride planlanmıştır:1. Kategori resmi veya özel ilkokullarda eğitim öğretim etkinlikleri içinde yer alan 6,7,8 Yaş.2. Kategori resmi veya özel ilkokullarda eğitim öğretim etkinlikleri içinde yer alan 9,10,11,12 ve 13 Yaş Sınıf düzeyini kapsar.• Eserlerin boyutları 35×50 boyutlarında olacaktır, teknik serbesttir. (Farklı boyutlardaki eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.)• Her katılımcı sadece bir eserle yarışmaya katılabilir.• Eserlerde geri dönüşüm malzemeleri (iplik, plastik, metal, ahşap, elektronik atık, pil, kağıt, cam vb. kullanılabilir.• Eserlerin arkasında yarışmacının okulu, adı soyadı, yaşı (doğum tarihi), sınıfı ve veli iletişim bilgileri(tel-eposta) yazılı olacak ve eserler 4 cm’lik paspartusu yaptırılmış olacaktır. (Paspartusu olmayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.)• Eserlerin değerlendirilmesi Zen Sanat ve Spor Akademisi Kulübü Derneği tarafından oluşturulacak seçici kurul tarafından 13 Mayıs 2020 tarihinde yapılacaktır.• Her kategorinin birincisi, ikincisi, üçüncüsü ve özel ödüle değer görülen eserleri belirlenecektir.• Eserler bireysel veya posta yoluyla 3 Mayıs 2020 Pazar akşamı Saat 17.00’ye kadar Zen Sanat ve Spor Akademisi Kulübü Derneğine teslim edilecektir.• Eserler 4-8 Haziran tarih aralığında Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Ordu Kültür Sanat Merkezinde sergilenecektir• Yarışmaya katılan tüm eserlerin telif hakkı 5846 Sayılı yasa gereği Zen Sanat ve Spor Akademisi Kulübü Derneğine ve Ata Dantel firmasına aittir.• Düzenleyici kurumlar zorunlu nedenler ve yarışmaya katılımın yetersizliğinden dolayı yarışmayı iptal etme, yarışma şartlarında ve takviminde ve de yarışmanın konusunda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.• Yarışmaya katılan tüm katılımcılar bu şartnameyi kabul etmiş sayılır.• Yarışmaya katılan tüm eser sahiplerine sergi açılışında ‘sosyal etkinlik’ belgesi verilecektir.• Birinci (6-8 Yaş) Kategori Ödülleri1.’LİK ÖDÜLÜ HOMATECH ALFA 150P İNTEL PENTİUM BİLGİSAYAR2.’LİK ÖDÜLÜ SALCANO NG 750 20 VB BİSİKLET3.LÜK ÖDÜLÜ CANON IXUS 185 BK Dijital Kompakt Fotoğraf MakinesiJÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ (Haziran,Temmuz, Agustos) 3 Aylık ücretsiz resim kursu.
• İkinci (9-13 Yaş) Kategori Ödülleri1.’LİK ÖDÜLÜ HOMATECH ALFA 150P İNTEL PENTİUM BİLGİSAYAR2.’LİK ÖDÜLÜ SALCANO NG750 24 HD BİSİKLET3.LÜK ÖDÜLÜ CANON IXUS 185 BK Dijital Kompakt Fotoğraf MakinesiJÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ (Haziran,Temmuz, Agustos) 3 Aylık ücretsiz resim kursu.Eserlerin Teslim Adresi:Zen Sanat ve Spor Akademisi DerneğiDüz Mah. Yıldız Sok. No:10/101 Altınordu/ORDTel: 452 222 48 49 / 546 239 62 65

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-