Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Yunus Emre’ye Kısa Yol

Yunus Emre’ye Kısa Yol
20 Mayıs 2020 - 9:11

Akkuş-Niksar Caddesi Sanayi Sitesi girişinden başlayan Orta Saraçlı Caddesi, Yunus Emre Türbesi’ne ulaşırken ayrıca yukarıdan Hamidiye, Gölevi ve Yunus Emre mahallelerine açılan grup yolu görevi de yapıyor.

Akkuş-Niksar Caddesi Sanayi Sitesi girişinden Yunus Emre Türbesi’ne uzanan Orta Saraçlı Caddesi Büyükşehir Belediyesi tarafından sıcak asfaltla kaplanıyor. Büyükşehir Genel Sekreter yardımcısı Bülent Şişman ve Fen İşleri Daire Başkanı Abdulkadir Hatipoğlu, 17 Mayıs Pazar günü bölgeye gelerek çalışmaları yerinde incelediler.

Bu yol sadece mahalle yolu değil aynı zamanda İnanç Turizm güzergahı

Yolun bölge sakinlerine ve birbiriyle buluşan mahallelere hizmet etmesinin yanında taşıdığı manevi anlamıyla da önemli olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Genel Sekreter yardımcısı Bülent Şişman yaptığı açıklamasında; “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Hilmi Güler’in talimatıyla bu güzergahta başlattığımız sıcak asfalt kaplaması devam ediyor. 1.5 km uzunluğu olan bu yolumuzun bitmesiyle birlikte bölge sakinleri ve yolun açıldığı diğer mahalleler rahat bir ulaşıma kavuşacak. Ancak çok daha önemlisi bu yolumuz Yunus Emre Türbesi’ne uzanan en kısa yol. Ve bu güzergah üzerinde Yunus Emre döneminin erenlerinden Veli Dede ve Menteşe türbeleri de var. Bu güzergahımız aynı zamanda inanç turizmine hizmet ediyor. Bu yönüyle de buradaki çalışmamız çok önem arz ediyor. Hayırlı olsun” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-