Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Yorgun Düşen Baykuş Korumaya Alındı

Yorgun Düşen Baykuş Korumaya Alındı
24 Mart 2020 - 18:35

Ordu’nun Ünye ilçesinde yorgun düşen Baykuş , Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefliğince koruma altına alındı.

Ordu’nun Ünye ilçesi Atatürk Mahallesi’nde duyarlı vatandaş Volkan Yavanoğlu tarafından çalıştığı otelin balkonunda bitkin halde bir baykuş buldu. Durumu Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar 11.Bölge,Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın Yıldırım’a İhbar etti. Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın Yıldırım tarafından teslim alınan baykuş, ilçede hizmet veren özel Canik Veteriner Kliniğine götürüldü. Veteriner Hekim Ali Güngör tarafından yapılan kontrolde baykuşun yorgun düştüğü kanatlarında herhangi bir sorun olmadığı, uçma yeteneğine sahip ve gayet sağlıklı olduğu tespit edildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğünce koruma altına alınan baykuş 1-2 süre ile beslenip rehabilitasyon sürecinin tamamlanmasının ardından tekrar doğal ortamına salınacak.

Yetkililerden Baykuşgillerden olan kulaklı orman baykuşu, genelde ağaçlık bölgelerde yaşamlarını sürdükleri. Bunlar genelde gece avcısı olup fareler ve küçük kuşlarla beslenme yeteneğine sahip oldukları için İnsanlar ve özellikle çiftçilere tarım ürünlerinin korunması açısından fayda sağlayan bir baykuş türü oldukları bilgisine ulaşıldı.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-