Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

YÖNETİME GİREN ŞAHİN’E DESTEK

YÖNETİME GİREN ŞAHİN’E DESTEK
05 Kasım 2019 - 23:32

SP Ordu İl Başkanı Av. Erkan Temiz, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in yönetime girmesiyle ilgili yapılan eleştirilere cevap vererek, “. İdris Bey için hiç kimse vatanına ihanet etti diyemiyor. Hırsızlık, yolsuzluk yaptı diyemiyor. Ne diyor; taklacı… Sonuna kadar da İdris Beyin arkasında duracağız” dedi.

Saadet Partisi (SP) 7’nci Olağan Büyük Kongresi’nde AK Parti’den istifa eden eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi seçildi. Şahin’in GİK üyesi olmasına hem parti içinden hem de parti dışından gelen eleştirilere SP Ordu İl Başkanı Av. Erkan Temiz cevap verdi. Şahin’i il teşkilatı olarak kendilerinin genel merkeze önerildiğini belirten Temiz, “İdris Naim Şahin’i Ordu il yönetimi olarak genel idare kuruluna alınması noktasında genel merkeze biz teklif ettik. Neden teklif ettik? İdris Naim Şahin, milli görüş camiasına uzak olan bir isim değil. 1999 seçimlerinde dönemin Fazilet Partisi’nden milletvekili aday adayı olmuş bir isimdir. Bu camiayla gerek devlet memurluğu döneminde, gerekse de genel hayatı boyunca irtibatı olmuş bir isimdir. Yani bize uzak bir isim değildir. Daha sonra aktif olarak AK Parti’de siyasete girdi. Bugüne kadar gelindi. Sayın Şahin’in Saadet Partisi ile teması 2019 mahalli idareler seçimlerinde ilk başladı. Biz o dönemde samimi ve yakın bir çalışma yaptık. Bu çalışmanın hem bizim üzerimizde hem de kendisinin üzerinde olumlu sonuçları oldu. Bu süreçte o bizi tanıdı, biz onu tanıdık. Biz kendisinin her ne kadar birileri tarafından medya yoluyla karalama kampanyaları yürütülse de kendisinin samimi bir vatan evladı olduğunu, ülkesine ve milletine sorumluluk hisseden, bu ülkeye hizmet edilmesi konusunda düşünceleri, kaygıları olan bir insan olarak gördük. Kendi kişiliğini, siyaset anlayışını partimize uygun gördüğümüz için genel merkezimize bu teklifte bulunduk. Genel merkez kendileriyle görüştü ve bu görüşmeler neticesinde olumlu sonuç alındı” diye konuştu.

Eski dedikoduları tekrar gündeme getiriyorlar

Temiz, eleştirilere itibar etmediklerini de ifade ederek, “Dışarıdaki insanlar her zaman onun hakkındaki eski dedikoduları tekrar gündeme getiriyorlar.  Bunların bizim karşımızda hiçbir hukuki veya sosyal değeri yok. Biz bunlara itibar etmiyoruz. İdris Bey için hiç kimse vatanına ihanet etti diyemiyor. Hırsızlık, yolsuzluk yaptı diyemiyor. Milletin hakkını, hukukunu yedi diye bir şey diyemiyor. Ne diyor; taklacı… Kendisini siyasette rakip olarak görenler veya İdris Beyin bulunduğu alana siyasi bir teveccühün olacağını görenler bu şekilde karalamaya çalışıp, itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Bunların vatandaş nezdinde karşılığı olmadığını da 31 Mart seçimlerinde gördük. Ordu halkı çok ciddi anlamda kendisine sahip çıktı. Netice olarak seçilmemiş olsa dahi Saadet Partisi’nin yüzde 2,5-3’lük yurt çapındaki oyuna baktığımızda biz Ordu çok ciddi anlamda kendisiyle oy aldık. Bu da Ordu halkının kendisine sahip çıkığını gösterir. Diğerlerinin ne söylediği bizim için bir şey ifade etmiyor. Biz onlara takılıp kalacak değiliz. Yolumuza bakacağız. Sonuna kadar da İdris Beyin arkasında duracağız” şeklinde konuştu. 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-