Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

YILBAŞINDA ASAYİŞ UYGULAMALARI YAPILDI

YILBAŞINDA ASAYİŞ UYGULAMALARI YAPILDI
01 Ocak 2020 - 23:32

İlimiz genelinde, Valiliğimizce alınan tedbirler ve yapılan uygulamalar neticesinde, vatandaşlarımız yeni yıla huzur ve güven ortamı içerisinde girmiştir.

Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için 1.592 güvenlik görevlisi (Emniyet ve Jandarma) ile yürütülen asayiş uygulamalarında;

Polis sorumluluk bölgesinde: 4 iş kazası, 3 zehirlenme olayı, 2 kumar oynamak için yer ve imkan sağlama olayı, 15 kasten yaralama/tehdit/hakaret/mala zarar verme olayı, 4 uyuşturucu madde bulundurma ve kullanma olayı, 1 kayıp şahıs vakası, 2 6136 sayılı Kanuna muhalefet, 2 taksirle yaralama, 1 sağlık için tehlikeli madde temini, 3 trafik güvenliğini tehlikeye sokmak, 3 yaralamalı trafik kazası olayları meydana gelmiştir.

Ayrıca, 705 araç ve 909 şahıs kontrol edilmiş olup, 8 araca ve 4 vatandaşımıza idari işlem yapılmış ve 4.435 TL para cezası tatbik edilmiştir. 2 araç ise trafikten men edilmiştir.

Jandarma sorumluluk bölgesinde ise; 11 asayiş olayı meydana gelmiş olup, bu olaylarda 16 şahıs yaralanmıştır. Olaylara karışan 24 şüpheli yakalanarak, gözaltına alınmıştır. Yapılan kontrol ve denetimlerde ise, 1 kayıp şahıs, 3 hırsızlık olayı faili, 1 kolluk kuvvetine direnme suçunu işleyen olmak üzere toplam 5 aranan şahıs yakalanmıştır. Yakalanan 3 hırsızlık olayı faili şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Ayrıca, yapılan trafik kontrolü ve denetimlerinde, üzerinde hacizli yakalama kararı bulunan 3 araca işlem yapılarak, yediemin otoparkına teslim edilmiştir.

Vatandaşlarımızın 2020 yılını huzur ve güven ortamında geçirmelerini sağlamak amacıyla bundan sonra da güvenlik birimlerimiz kontrol ve denetimlerini etkin bir şekilde sürdürecektir.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-