Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

YETKİLİ AĞIZDAN KÜLTÜR MERKEZİ AÇIKLAMASI

YETKİLİ AĞIZDAN KÜLTÜR MERKEZİ AÇIKLAMASI
24 Ağustos 2020 - 10:21

Ünye Kültür Merkezinin inşaatının durduğu günden bugüne her hangi bir gelişme olmaması kamuoyunda rahatsızlık yaratmaya devam ediyor.

Bizde ”Kültür Merkezi akıbeti ne olacak?’ sorusunun cevabını sizler için araştırmaya devam ediyoruz.

Ünye Kültür Merkezi’nin yüklenici firması kısa bir süre önce hakedişini alamadığı için Ünye’den gitmişti.

Kültür merkezinin duran inşaatı Bakanlık tarafından yapıldığı açıklanan 3,5 Milyon TL ile yeniden başlayacağı düşünülürken durumun öyle olmadığını yaptığımız araştırmalar sonucunda öğrendik.

Kültür Merkezini yapan firma sahibi Yüksel Kaçak yapmış olduğumuz görüşmede gazetemize şunları söyledi.

“Kültür Merkezi’nin parası Kültür Başkan’ın 15 gün önce parayı Bakanımıza göndermişler. Bakanımız belge imzalayacakmış biz haber bekliyoruz. Ordu’ya para gitmediği için biz fatura kesemedik.Benim alacağım bütçeyi verseler bende ona göre işlerimi planlarım. Ancak şuan hiç birşey belli değil..

Biz şirket olarak bu işe bir hevesle başladık. Gece gündüz çalıştık ama şuan ne olacağını bende bilmiyorum.

İş makinelerini alıp gittiğimizde beni sadece Metin Gündoğdu aradı.”iş makinelerini alıp götürmüşsün, niye götürdün?” diye sordu. Bende “daha niye götürmeyeyim hazır paramı alamadım. Sen bana bu işi yap, yarın paranı alırsın garantisini verebilir misin?” dedim.

Belediye Başkanı ile kavga ettiğimiz ve bu nedenle ekipmanı taşıdığımız konuşuluyormuş. Benim hiç kimse ile bir sorunum yok. Kenan Bey’le ya da Belediye Başkanımız ile herhangi bir sorunum yoktur. Bunlar tamamen insanların yalanlarıdır.İşin durma nedeni ödeme yapılmamasıdır. Şuan bana verilecek olan para 3 ay önce ki miktardı ,önümüzdeki günlerde neler olur tahmin etmek güç”dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-