Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Yeniden Refah Partisi, Doğu Türkistan’daki Zulme Sessiz Kalmadı

Yeniden Refah Partisi, Doğu Türkistan’daki Zulme Sessiz Kalmadı
03 Ocak 2020 - 14:16

Yeniden Refah Partisi Ünye İlçe Başkanı Harun Ocak ve yönetim kurulu üyeleri, Doğu Türkistan’daki zulme sessiz kalmadı.

Yeniden Refah Partisi Ünye İlçe Teşkilatı, Doğu Türkistandaki müslüman kardeşlerimize Çin devleti tarafından yapılan zulmü protesto etti.

İlçe binasında yapılan toplantıda, Çin devleti tarafından yapılan bu insanlık dışı zulme sessiz kalınmamasını, tüm Müslüman ve Türk kardeşlerimizden bu konuya duyarlı olunması gerektiğini belirttiler.

Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Harun Ocak, yönetim kurulu üyeleri ile beraber yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

“Son günlerde sosyal medya üzerinden üzülerek takip ettiğimiz, Çin zulmü altındaki Doğu Türkistanlı kardeşlerimize uygulanan soykırıma dur diye bilmek için, girişimlerde bulunmayı kendimize görev adlettik.  Bildiğiniz üzere Çin hükümetinin doğu Türkistan’daki uyguladığı soykırım gerek dünya medyasında  gerek ülkemiz medya unsurlarında,  gündeme alınmamış hem kandan hem candan kardeşlerimiz yalnız bırakılmıştır. Bizler necip bir millet olarak, tarihimiz boyunca hiçbir dinin ırkın değerlerine saldırmadık ancak birçok batılı ülke ve farklı dinlere mensup ülkeler ellerine geçen her fırsatta müslümanlara zulmü reva görmüşlerdir. Genç yaşlı kadın ve çocuk ayırt etmeksizin, katliam yapmışlardır. Bizler yapılan bu katliamlara dur diyebilmek adına, ümmeti Muhammed’i yek vücut edebilmek adına İslam birliğini tekrar inşa edebilmek adına var gücümüzle çalışacağız hal böyle iken bu amaç doğrultusunda, 05.01.2020 pazar günü saat 14:53’te  Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi yalnız olmadıklarını hissettirebilmek için siz değerli hemşehrilerimizi Ünye meydanına davet ediyoruz.”.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-