Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

YENİ ÜNYE KAYMAKAMI GÖREVE BAŞLADI

YENİ ÜNYE KAYMAKAMI GÖREVE BAŞLADI
30 Aralık 2016 - 10:31

1

2016/861 Sayılı Müşterek Kararnamesine göre; 616 mülki idare amirinin görev yeri değişirken, 12 mülki idare amirinin de bakanlık bünyesinde görev yerlerinde değişikliğe gidilmişti.Bu kapsamdaÜnye Kaymakamlığına da 1. Derece Kadrolu Boyabat KaymakamıÜmit Hüseyin GÜNEY getirilmişti.

 

FETÖ/PYD soruşturması kapsamında 11 Ağustos 2016 tarihinde görevden alınan Ünye Kaymakamı Mustafa Demirci’nin yerine atananBoyabat KaymakamıÜmit Hüseyin GÜNEY bugün itibari ile yeni görevine başladı.

Ünye Kaymakamlığı görevine getirilen ve bugün görevine başlayanÜmit Hüseyin GÜNEY’e yeni görevinde başarılar dileriz…

 

Ümit Hüseyin Güney Kimdir?

Ümit Hüseyin Güney, 1975 yılında Artvin’in Arhavi ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini sırasıyla Güngören Köyü İlkokulu, Atatürk Ortaokulu ve Arhavi Lisesinde tamamladı.

1993 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 1997 yılında tamamladı. Ankara Barosuna bağlı olarak Ankara Adliyesinde Avukatlık stajını tamamladı. 1998 yılında girdiği Kaymakamlık sınavını kazanarak Trabzon Kaymakamı adayı olarak göreve başladı. Staj devamında 10 ay süreyle İngiltere’nin Londra şehrinde lisan ve yönetim alanında eğitim gördü.

Milli Güvenlik Akademisinde Kamu Diplomasisi Kursu aldı. Sırasıyla Trabzon-Maçka, Sivas-Şarkışla ve Kırıkkale-Çelebi ilçelerinde Kaymakam vekilliği yaptı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi dalında Yüksek Lisans yaptı. Tezini ”Kırsal Kalkınma ve Köykent” konusunda hazırladı. Askerliğini Konya Personel Okulu ve Uşak Askerlik Şubesinde personel asteğmen olarak yaptı. Konya’nın Taşkent İlçesinde 2,5 yıl, Van’ın Saray ilçesinde 2 yıl ve Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde 3 yıl Kaymakam olarak görev yaptıktan sonra 25/07/2009 tarih ve 2009/11095 sayılı müşterek kararname ile Pazar ilçesine atandı ve 31/08/2009 tarihinde görevine başladı. Pazar Kaymakamlığı ile Rize İl Özel İdare Sekreterliği görevini birlikte sürdürdü.

 

Ümit Hüseyin GÜNEY evli ve 1 kız çocuğu babası olup, İngilizce bilmektedir

cdert

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-