Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

FİSKOBİRLİK KOOPERATİFLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

FİSKOBİRLİK KOOPERATİFLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
25 Temmuz 2020 - 9:03

FİSKOBİRLİK’in Orta ve Doğu Karadeniz’de bulunan birliğe bağlı tüm Kooperatiflerinin yetkilileri, Yönetim Kurulu Başkanları ve üyelerinin katılımlarıyla, 2020 fındık sezonu öncesi istişare toplantısı Giresun EFİT A.Ş Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. 2020 alım stratejileri ve alım yöntemlerinin  belirlenmesi konularında karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunuldu. Toplantının ardından, katılım gerçekleştiren Kooperatif Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri tarafından ortak bir bildiri yayınlandı.

KAMUOYUNA DUYURULUR

2020 alım dönemi hazırlığına ilişkin istişare toplantılarının ikincisini bugün EFİT A.Ş. Sosyal Tesislerinde Orta ve Doğu Karadeniz’de bulunan Birliğimize bağlı Kooperatiflerin yetkilileri olarak büyük bir katılım ile gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Bundan önceki yıllarda olduğu gibi Birlik, kooperatif ve iştiraklerimiz ile birlikte, başta ortaklarımız olmak üzere bütün fındık üreticilerinin ortak menfaatini korumak, alın terinin  ve emeğinin karşılığını alması için neler yapabileceğimizi istişare ettik.

Toplantıda; yaklaşan fındık mubayaa sezonunda ortak üreticilerimize daha iyi hizmet sunmak, üreticilerimizin ihtiyacı olan  zirai ürünlerin (ilaç, gübre, alet v.s.) tedariki konularında bir çok karar alınmış, Fındık üreticilerinin Kooperatiflerimize teveccüh göstermeleri konusunda her türlü kolaylığın sağlanması kararlaştırılmıştır.

Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin illerinde bulunan Fındık Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri, Fındık üreticileri için Fiskobirlik’in vazgeçilmez olduğunu bir kez daha ifade ederek, üreticilerimizin bölgede bulunan mahalli idare yetkililerinin ve siyasilerin, fındık ve Fiskobirlik  ile ilgili sorunlara duyarlı olmaları talep edilmiştir.

Yapılan bu toplantıda, Birlik, kooperatifler ve iştiraklerin 2020 mubayaa sezonuna hazır bir şekilde gireceği bölge fındık üreticilerinin mağdur olmamaları için her türlü tedbirin alınması kararlaştırılmıştır.

         Bu toplantılarda Birlik ve kooperatiflerimizin, her şeye rağmen eskisinden daha güçlü, daha kararlı ve birliktelik duygusunun daha fazla olduğu büyük bir aile olduğu görülmüştür. Anladık ki artık ayağa kalkmış, hedefleri olan, her gün hedeflerine doğru emin adımlar ile ilerleyen Birliğimizin üstesinden gelemeyeceği, altından kalkmayacağı hiçbir durum yoktur.

Kooperatif demek üretici demek, kooperatif demek birliktelik demek, kooperatif demek dayanışma demektir.  Bu nedenle tüm kadroları ile yeni alım dönemine hazır olan Birlik ve kooperatiflerimizi, ortaklarımızın ve tüm fındık üreticilerimizin yalnız bırakmayacağına inanıyoruz.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-