Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

YENİ PAZARYERİNDE KAVGALAR BAŞLADI

YENİ PAZARYERİNDE KAVGALAR BAŞLADI
16 Temmuz 2020 - 15:33

Kısa bir süre önce üzerinde polemikler olan yeni pazaryeri ile ilgili sorunlar bitmek bilmiyor.

Ünye Belediyesi’nin pazarcıları zorla yeni pazaryerine taşımasına tepkiler devam ederken bu duruma birde kavgalar eklendi. İstemedikleri halde yeni pazaryerine taşındırılan pazarcıların gerginliği pazara yansıdı.

Pazarcı esnafları arasında yer yer kavgaların çıktıpı semt pazarında istenmeyen görüntüler kameralara kaydedildi.

Gürüşlerini aldığımız pazarcılar Ünye Belediyesi tarafından verilen sözlerin tutulmadığını, Başkanla görüştüklerinde pazartesi günü kendilerini kabul edeceğini fakat şimdiye kadar herhangibir davetin olmadığını ifade ettiler.

Pazarcı esnafları birde bu sıkıntılara pazaryerindeki işsizliğin eklendiğini  ve iş olmayışı nedeniyle malları elinde kalan esnafların zararına satış yapmasından dolayı esnaflar arasında kavgalar çıktığını belirttiler. Pazarcılar pazaryerinde doğabilecek daha vahim olayların önüne geçilmesi için başta Belediye Başkanı ve Kaymakam olmak üzere bu olaya çözüm getirilmesi gerektiğini söylediler.

Görüşlerini aldığımız pazarcılar, 500’e yakın esnafın bu kadar dışlanmasına ve gözardı edilmesine bir anlam verilmediklerini söyleyerek “Başkan ve Kaymakam bu kavgaları görmüyorlar mı?  Milleti millete kırdırmak mı istiyorlar? Gerçek niyetleri nedir, merak ediyoruz.” Diyerek yetkililer çağdıra bulundular.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-