Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

YARDIMLAR SAVAŞ MAĞDURLARINA ULAŞTIRILDI

YARDIMLAR SAVAŞ MAĞDURLARINA ULAŞTIRILDI
09 Mart 2020 - 19:16

Elele Derneği okullarla işbirliği yaparak Suriye’deki savaş mağdurları için “2’sinden 1’ini” adlı yardım kampanyası ile toplanan malzemeler Suriye Şeyh Hadid bölgesindeki savaş mağdurlarına ulaştırıldı.
Yardımlar savaş mağdurlarına ulaştırıldı
mağdurları için “2’sinden 1’ini” adlı yardım kampanyası düzenlendi. Yardım kampanyasında battaniye, yatak, çadır gibi barınma ihtiyacını karşılayacak malzemeler toplanarak Suriye Şeyh Hadid bölgesindeki savaş mağduru insanlara ulaştırıldı.

Dua aldık

Yardımları bölgeye ulaştırdıklarını ifade eden Dernek Başkanı Fatih Uygun, “Suriye Şeyh Hadid bölgesindeydik. Burası savaşın olmadığı ancak savaş mağdurlarının sığındığı bir bölge. Okullarımızda minik bedenli koca yürekli çocukların verdiği o yardımlarla çok ciddi işler yaptık. Orada Ünye’ye ait 4 tane çadır kurduk. 4 çadıra toplam 25 kişi sığındı. Bunlar hep açıkta yaşayan insandı. O çadırlar yalıtımı olan, yağmura ve rüzgara dayanıklı çadırlardı. Orada insanların duasını aldık. Bu sayıyı daha arttırmayı düşünüyoruz” dedi.

Oraya her türlü yardım gitmeli

Suriye Şeyh Hadid bölgesinde savaş mağduru insanlara her türlü yardımın yapılmasını gerektiğini ifade eden Uygun, “Orada faaliyetlerimiz oldu. İnsanlara gıda ve ekmek dağıttık. Kamptaki insanları ve çadırları gördük. Her taraf yıkık, dökük. Yollar çok kötü, insanların temizlik yapacak imkanları yok. Su yok, elektrik yok. Oraya her türlü yardım gitmeli ve yapılmalı” dedi.

Yardım yapanlar sadece Türkler

Yardım kampanyalarının bundan sonraki süreçte de devam eden edeceğini ifade eden Uygun, “İkinci tırımızı da o bölgeye götürdük. İlkinde gıda götürmüştük. Şimdi de barınma malzemeleri götürdük. Bu tırları devam ettireceğiz. Orada çok ciddi işler yapan sivil toplum kuruluşları var ve bunların tamamı Türk yardım kuruluşları. Oraya el uzatan sadece Türkler, başka hiç kimse yok. O yüzen bu millet necip o yüzden bu millet Allah katında sevilen bir millet” diye konuştu.

Teşekkür ediyorum

Projede emeği geçen herkese teşekkür eden Uygun şunları kaydetti, “Bu kampanyanın yapılmasına izin veren Kaymakamımız Ümit Hüseyin Güney beye, bu kampanyanın oluşmasında çok koşturan Milli Eğitim Müdürümüz Özgür Tokgöz’e, ama en çok da okullardaki bedenleri küçük yürekleri kocaman olan çocuklara teşekkür ediyorum. O battaniyeleri, malzemeleri elleriyle taşıdılar.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-