Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Yaralı Yavru Güvercin Tedaviye Alındı

Yaralı Yavru Güvercin Tedaviye Alındı
14 Ağustos 2020 - 12:39

Ordunun Ünye İlçesi Çınarlık Mahallesinde Duyarlı Vatandaş Selman Arslan Tarafından bulunan yavru güvercin Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğince koruma altına alındı.
Duyarlı Vatandaş Selman Arslan bulduğu yavru güvercini Ünye Orman İşletme Müdürlüğüne teslim etti. Durumu DKMP Ünye Şefi Saygın Yıldırım’a bildirdi. Ünye Şefi Yıldırım yavru güvercini ilçede hizmet veren Özel Ünye Veteriner Kliniğine götürdü. Burada Veteriner Hekim Filiz Turan Taslı tarafından İlk müdahalesi ve muayenesi yapılan güvercinin Genel Durumu İyi , , sağ gözünün iltihaplanmadan dolayı kapandığı, yeterli beslenemediği için bitkin düştüğü tespit edildi. Yavru Güvercine Vitamin takviyesi yapılarak , antibiyotik tedavisi uygulandı. İlk müdahalesi yapılan yavru güvercin Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğince bakım ve rehabilitasyonunun yapılması için veteriner hekim kontrolüne alındı.
Yavru güvercin gerekli bakım – rehabilitasyon süreci tamamlanıp uçma kabiliyetine haiz olduktan sonra tekrar doğal ortamına bırakılacak.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-