Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

YARALI ŞAHİNE ÜNYE BELEDİYESİ PERSONELLERİ SAHİP ÇIKTI

YARALI ŞAHİNE ÜNYE BELEDİYESİ PERSONELLERİ SAHİP ÇIKTI
14 Şubat 2020 - 13:49

Ordu’nun Ünye ilçesinde duyarlı vatandaşlar tarafından yaralı bulunan Şahin, Doğa Koruma ve Milli Parklar Oru Şube Müdürlüğü Ünye Şefliği’nce koruma altına alındı.

Ünye ilçesi Karşıyaka Mahallesinde, Ünye Belediyesi Fen İşlerinde Görevli Orhan KURU, Hasan GÜNGÖR ve Nihat ÇAVUŞOĞLU, yaralı bir şahin buldu. Belediye personelleri sosyal medya üzerinden durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın YILDIRIM’a bildirdi.

Ünye Şefi Saygın Yıldırım onları, yaralı şahinin ilk müdahalesinin yapılması için ilçede hizmet veren Ünye Veteriner Kliniğine yönlendirdi. Veteriner Hekim Filiz Turan TASLI tarafından kanadında saçma yarası olduğu tespit edilen şahine ilk müdahale yapıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube müdürlüğü ekipleri,  ilk müdahalesi yapılan şahini tedavi ve rehabilitasyon sürecinin tamamlanması için Ordu Ulubey’deki Doğa Koruma ve Milli Parklara ait bakım merkezine götürdü.

Yaralı Şahin gerekli tedavileri yapılıp rehabilitasyon süreci tamamlanıp tamamen sağlığına kavuştuktan sonra tekrar doğal ortamına bırakılacak.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-