Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

YARALI HALDE BULUNAN, KULAKLI ORMAN BAYKUŞU KORUMA ALTINA ALINDI

YARALI HALDE BULUNAN, KULAKLI ORMAN BAYKUŞU KORUMA ALTINA ALINDI
20 Ocak 2020 - 0:13

Ordu’ nun Ünye İlçesi Cevizderemevkiinde duyarlı vatandaşSelman DEMİR tarafından bulunan yaralı Kulaklı orman baykuşu (Long-earedOwl ) Asiootus tedavi edilmesi için Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü ekiplerince teslim alındı.

Duyarlı vatandaş Selman DEMİR Ünye ilçesiCevizdere kırsalında yaralı bir baykuş buldu. Kuşu, Ünye Orman İşletme Müdürlüğü santralindeki görevli personel AbdullahSerdaroğlu’na teslim etti. Orman İşletme Müdürlüğü santralinde görevliler durumu Doğa Koruma Milli Parklar Ünye Şefine ihbar etti. Ünye Şefi Saygın Yıldırım’ın yönlendirdiği Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü ekipleri, kanadından yaralı olduğu ve dünyada popülasyonu azalama eğiliminde olan Kulaklı Orman Baykuşu olduğu tespit edilen baykuşu koruma altına aldı.
Doğal ortamında genellikle geceleri küçük kuş türleri ile tarla farelerini avlayarak beslenen YaralıBaykuş gerekli tedavileri yapılıp, rehabilitasyon süreci tamamlanıp, tamamen sağlığına kavuştuktan sonra doğal ortamına bırakılacak.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-