Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

YARALI GÜVERCİN TEDAVİYE ALINDI

YARALI GÜVERCİN TEDAVİYE ALINDI
11 Mart 2020 - 11:35

Ordu’nun Ünye İlçesinde duyarlı vatandaş Mehmet Fırat ABLAY tarafından bulunan yaralı güvercin, Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefliği’nce koruma altına alındı.

Ünye ilçesi Atatürk  Mahallesinde  Mehmet Fırat ABLAY adlı duyarlı vatandaş yolda uçamayan bir güvercin gördü. Güvercinin yanına gittiğinde kanadından yaralı olduğunu  fark etti.

Ünyedeki çeşitli kurumları ve veterinerleri aradıktan sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğine, ulaşan duyarlı vatandaş MFA, güvercini Doğa koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın YILDIRIM a teslim etti.

Kanadında  yarası tespit edilen güvercin, DKMP Ünye Şefi Saygın YILDIRIM tarafından ilçede Hizmet veren Canik Veteriner Kliniğine götürüldü. Veteriner Hekim Ali Güngör güvercinin  kanadındaki  yaralı kısmı dikip, pansuman ve gerekli tıbbi tedaviyi uygulayıp sonra alçılı bandaja aldı. İlk müdahalesini yapılan yaralı güvercin, tedavi ve rehabilitasyon sürecinin tamamlanması için Ordu Ulubeydeki  Doğa Koruma ve Milli Parklara ait bakım merkezine götürüldü.

Yaralı güvercin gerekli tedavileri yapılıp rehabilitasyon süreci tamamlanıp tamamen sağlığına kavuştuktan sonra tekrar doğal ortamına bırakılacak.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-