Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

YABAN HAYVANLARINA YEM DESTEĞİ

YABAN HAYVANLARINA YEM DESTEĞİ
17 Ocak 2020 - 23:39

Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü  Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü tarafından kış şartlarında yem bulmakta zorluk yaşayan yaban hayvanları için Ordu’nun  Akkuş İlçesinde doğaya yem bırakıldı.

                Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü ,Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ekipleri doğada bulunan Av ve Yaban Hayvanlarının, ağır kış şartlarında yiyecek bulmada zorlanmaları nedeniyle yemleme çalışmalarına başladı.
Bu maksatla Ordunun Akkuş İlçesinde kar yağışı ve buzlanmanın yaban hayatında oluşturduğu tehdidi azaltmak ve yaban hayatının korunması amacıyla, hayvan çeşitliği göz önüne alınarak, farklı türlerde yem ,yabani hayvanların geçiş yerlerinde, belirlenen noktalara bırakıldı.

Yemleme faaliyetlerine  DKMP Ordu Şube Müdürü Mahmut BAKAR , DKMP Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın YILDIRIM , fiilen iştirak ettiler.Yemleme çalışmalarına ,   Ordu ili genelinde belirli periyotlarla , yaban hayatının olduğu  karla kaplı diğer alanlarda da  devam edilecek.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-