Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“WER Dünya Robotları Yarışması”na Hazırlık Çalışmaları Devam Ediyor

“WER Dünya Robotları Yarışması”na Hazırlık Çalışmaları Devam Ediyor
07 Aralık 2019 - 0:43

WER Yarışması’na yaklaşık 100 ülkeden 500.000’den fazla öğrenci katılacak. WER Dünya Şampiyonası ise aynı anda 10.000’den fazla öğrencinin yarıştığı devasa ve görkemli bir etkinlik.
. Türkiye’nin yüksek standartlı ilk Bilim Merkezi olan Konya Bilim Merkezi yapılan ” Ulusal Eğitim Robotları Yarışması” nda Türkiye 2. si olan robot takımını ziyaret ederek 12 Aralık 2019 Tarihinde Çin’in Şangay Şehrinde Düzenlenecek Olan “WER Dünya Robotları Yarışması” na hazırlıkları süren robot takımının çalışmalarını yerinde inceleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür TOKGÖZ, Ünye Yusuf Bahri Anadolu Lisesini ziyaret eetti.
Tokgöz,Öğretmer Erdal Sezgül’e, Robotik Kodlama Takımı öğrencileri Mustafa Eymen Yılmaz ‘a, Zafer Odabaşı’ na başarılar ve iyi temenniler de bulundular.
Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür TOKGÖZ öğretmenler odasında ortaokul ve lise öğretmenleriyle sohbet etti . Öğretmenlerin dilek ve temennilerini dinleyerek; sorunların çözümü için gerekli çalışmaların yapıldığını ve yapılmaya da devam edeceğini ifade etti.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-