Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

VİRÜSE YAKALANAN SERİ KATİLİN DURUŞMASINA ÜNYE’DE BAŞLANDI

VİRÜSE YAKALANAN SERİ KATİLİN DURUŞMASINA ÜNYE’DE BAŞLANDI
10 Eylül 2020 - 23:15

Ordu’da ” 8 kişiyi kasten öldürme, yağma vehırsızlık ” suçlarından tutuklu bulunan cinayet zanlısı Mehmet Ali Ç’, (Covid 19) Coronovirüse yakalandı. Mehmet Ali Ç. karantinaya alınması nedeniyle duruşmaya katılamadı.

Akkuş ilçesinin Çamalan Mahallesi’nde 2018 yılında bir evden gasp yapıldığı ihbarı üzerine jandarma ve emniyet ekiplerince gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece “yağma, hırsızlık ve kasten öldürme” suçlarından tutuklanan 8 kişinin ölümünden sorumlu olduğu iddia edilen Mehmet Ali Ç. Ünye Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı.

Mehmet Ali Ç’nin, ilçeye bağlı Ormancık Mahallesi’nde Dursun Kurt’un ölümüne ilişkin, “Yangın çıkartmak suretiyle, eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme” suçundan davası görüldü.

Elazığ T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan sanık, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkmasının ardından karantinaya alınması dolayısıyla duruşmaya katılamadı.

Mahkeme heyeti, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Öte yandan, sanık 7 kişiyi daha öldürdüğü iddiasıyla 4 farklı dosyada da hakim karşısına çıkacak. Seri Katil Mehmet A.Ç’nin Ünye Cumhburiyet Başsavcılığında hazırlık aşamasında da bir dosyası, Açılan bir dosyasınında Terme sınırları içinde olay olduğu için Samsun İli Terme İlçesindeki Ağır Ceza mahkemesine bir dosyanın gönderildiği öğrenildi.

Seri katil için 8 dosya oluşturuldu.

Çamalan Mahallesi’nde, 9 Ağustos 2018’de bir evden gasp yapıldığı ihbarı üzerine İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü, Akkuş Jandarma Komutanlığı ve Akkuş Emniyet Amirliği ekiplerince yapılan koordineli soruşturma kapsamında gözaltına alınan Mehmet Ali Ç. (44), emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mehmet Ali Ç, 12 Ağustos 2018’de çıkarıldığı mahkemece “yağma, hırsızlık ve kasten öldürme” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olaylarla bağlantısı olduğu iddia edilen ve Mehmet Ali Ç’nin evinde yakalanan Y.F.G. (16) ve F.A. (19) çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılmış, Samsun’da şarküteri işi yapan iş ortağı M.T. ise tutuklandı.

Ünye Cumhuriyet Başsavcılığınca, Mehmet Ali Ç. hakkında 8 kişiyi farklı tarihlerde öldürdüğü iddiasıyla 5, gasp olaylarıyla ilgili de 1 olmak üzere toplam 6 dosya hazırlandı.Biri hazırlık aşamasında bir diğeri de olayın Samsun sınırları içerisinde olduğu için Terme İlçesine gönderilen bir diğer dosyası ile birlikte toplamda 8 dosyanın olduğu öğrenildi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-