Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

VATANDAŞTA SIVOMATİC KORKUSU

VATANDAŞTA SIVOMATİC KORKUSU
08 Ocak 2020 - 0:15

Ünye’de faaliyet gösteren Sıvomatic Madencilik A.Ş. tarafından Nadırlı, Killik ve Hızarbaşıgünlük Mahalleleri sınırları içerisinde yapılması planlanan “Sicil 48339 Nolu  IV. Grup Bentonit Ocağı Kapasite Artışı” projesi ile ilgili Çatalpınar Mahalle Konağı’nda Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Gülderen Aydın başkanlığında Sağlık Müdürlüğü, DSİ ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla toplantı yapıldı.

Toplantıda vatandaşlar, Sivomatic Tesis Müdürü Osman Korur’a sorular yöneltti. Toplantıya Orman İşletme Müdürlüğü’nden katılım olmaması vatandaşlar tarafından eleştirildi. Toplantıda mahalle halkı ve köylü adına söz alan muhtarlar ÇED Raporu alanı ile ilgili sorunları dile getirdi. Yetkililer dile getirilen sorunlar hakkında notlar aldı.

ÇED Raporu ile ilgili toplamda 18 kurumun görüşleri ve çözüm yolları alınarak bir rapor hazırlanacak, ardından Ankara’da yapılacak olan İDK toplantısında vatandaşların ve kurumların görüşleri değerlendirilerek bir sonuca varılarak açıklama yapılacağı ve sürenin de  yaklaşık 6 ay süreceği öğrenildi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-