Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

VATANDAŞ “ŞEHİTLER ANITI 15 TEMMUZ MEYDANINA YAPILSIN” DEDİ

VATANDAŞ “ŞEHİTLER ANITI 15 TEMMUZ MEYDANINA YAPILSIN” DEDİ
19 Mart 2020 - 16:38

Ünye’de şehitlik anıtı için girişimlerde bulunan Ünye, Fatsa ve Çevre İlçeleri Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’ne Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’dan destek geldi.

Bu kapsamda şehitler anıtı ve şehitlerimizin künyesinin bulunacağı şehitler parkının Ünye Belediyesi yanında bulunan yeşil alana yapılması planlandı.

Bu son gelişmenin ardından gazetemizi mesaj yağmuruna tutan vatandaşlar, şehitlerimize yakışacak parkı hayata geçirecek olan başta Ünye, Fatsa ve Çevre İlçeleri Şehit ve Gazi Aileleri Derneğine, Ünye Belediye Başkanına ve Ünye Kaymakamına teşekkür ettiler.

Durumdan duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, şehitlerimizin adının yaşatılabileceği, şehit ve gazi ailelerinin daha iyi şartlarda onure edilebilmesi için yetkililere seslendiler.

Ünye’ye kısa zaman önce kazandırılan ve anma programlarının merkezi haline gelen 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanının bu güzel uygulama için daha uygun olduğunu yetkililere iletmemizi istediler.

Kahraman şehitlerimizin küçük bir alana değil de kültür merkeziyle, geniş meydanıyla ve ismiyle özdeşleşen, aynı zamanda şehit ve gazi yakınlarının dayanışmasını sağlayacak lokal ve dernek merkeziyle daha uygun ve Ünye’ye yakışır olacağını belirttiler.

“Ünye’nin birçok şehit ve gazisinin olduğunu, bunlarında ailelerinin olduğunu göze alırsak, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanının tümyekün bu işe daha uygun olduğu ortadadır. Belediyemizin uygun göreceği yere anıtın ve şehitlerimizin künyelerinin yapılması, beraberinde meydanda bulunan belediyeye ait bir yerin ailelere verilmesi daha uygun olacaktır. Hele de kültür merkezi ile beraber burası Ünye’nin en gözde yeri haline geleceği kesindir. Bizlerde bu güzel düşünceye imza atan yetkililere sesleniyoruz. Yapılan uygulama takdire şayandır. Ama bu proje daha kapsamlı düşünülürse bizleri daha utlu edeceği kesindir. Zira şehitlerimizin ve gazilerimizin haklarını bununla bile ödemek zor. Büyüklerimiz bu konuyu teferruatlı düşünürlerse Ünye’ye yakışanın olacağını tahmin ediyoruz.“ dediler.

VATANDAŞA SORUYORUZ,

ANKETİMİZE KATILIN TERCİHİNİZİ SÖYLEYİN.

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-