Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

KAYMAKAM VATANDAŞIN KAFASINI KARIŞTIRDI

KAYMAKAM VATANDAŞIN KAFASINI KARIŞTIRDI
27 Mart 2020 - 3:46

Türkiye’de coronavirüs kapsamında her gün yeni bir önlem ve yasak uygulansada devletin üst kademelerinin aksine Ünye’de başka görüntüler sergileniyor.

ASAKLAR OLAYIN CİDDİYETİNİ GÖSTERDİ

Türkiye’de 11 Mart’tan itibaren Coronavirüsü ile başlayan mücadele 16 Mart’ta bir çok işyerinin kapatılması ile devam ederek, 65 yaş üstü ve kronik hastalara sokağa çıkma yasağı üst safhaya çıkmıştı.

TÜM DEVLET KADEMELERİ SEFERBER

Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere Sağlık bakanlığı ve İçişleri bakanlığı her-gün yeni tedbirler almayışı olayın ciddiyetini gözler önüne sermeye yetiyor.

VATANDAŞ NEYE İNANACAĞINI ŞAŞIRDI

Özellikle resmi açıklamalarda da net bir şekilde ortaya koyulan maske, eldiven zorunluluğu, sosyal mesafe uygulaması ve tokalaşmamak gibi hareketlere uyarılar gelirken, Ünye’de özellikle bu yasakları koyma ve takip etme makamında bulunan Ünye kaymakamının alınan kararlarla alakalı farklı görüntüler sergilemesi dikkatlerden kaçmadı.

VİRÜS YOK GİBİ GÖRÜNTÜLER DİKKATTEN KAÇMADI

11 Mart’tan sonra Ünye Kaymakamının birçok yeri ziyaret ettiği, insanlarla tokalaştığı, hatta son olarak Vefa zamanı toplantısında coronavirüs ile ilgili hiçbir önlem almadığı gözler önüne serildi. Öyle ki otobüslerde, cenazelerde, sokakta ve her alanda uygulanmaya başlayan sosyal mesafe önlemi,maske ve eldiven kullanımını bu süreçlerde hiç göremedik.

VATANDAŞ TEPKİLİ

Ünye Kaymakamının bu vurdum duymaz tutumu kamuoyunun gözünden kaçmazken, vatandaşlar” bu kurallar sadece bize mi geçerli ,bu önlemleri alanlara geçerli değil mi?

Kaymakam bey demek ki ,söylenenlerin aksine Coronavirüsü ciddiye almıyor olacak ki böyle rahat hareket edebiliyor.
Kendisinin ciddiye almadığı ve uygulamadığı bir şeyi bizlere nasıl yaptırabilir?

Söyledikleri ve yaptıklarıyla çelişen Kaymakamımız acaba olayın vahametini daha kavrayamadı mı?

11 Mart’tan sonraki süreçleri takip ettik gördük ki kendisi adeta yaptıklarıyla virüsün yayılmasına davetiye çıkartıyor.

Yoksa virüs konusunda Devlet büyükleriyle aynı düşünmüyor mu?

Kısacası Kaymakam beyin sergilediği tutumla neye inanacağımızı şaşırdık.
Boşuna dememişler imam ne yaparsa cemaat daha fazlasını yapar diye.İşte ne kadar uyarırsanız uyarın bu millet bu zihniyetle sokaktan eve gelmez ” dediler.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-