Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

VALİYİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ

VALİYİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ
29 Ekim 2019 - 22:47

Okullarda spor salonlarının düğün salonlarında dönüştürülüp öğrencilere yasaklanmasını konu aldığımız haber ses getirdi.
Eğitim öğretim kurumlarındaki alanları özellikle de spor salonları öğrencilerin kullanımına değil de ticari amaçlı kullanıldığı yönünde yaptığımız haberlerin ardından gazetemizi arayan birçok öğretmen ve veli daha vahim olayları dile getirdi.


ADNAN MENDERES TİCARET MESLEK LİSESİ VE ANADOLU TİCARET MESLEK LİSESİNDE NELER OLUYORMUŞ NELER


Gazetemizi telefon yağmuruna tutan ve mesaj atan kişilerin şikayetlerini duydukça şaşırmamak elde değil.Aynı okulda öğretmen olduğunu söyleyen eğitimcinin sözleri ve yine aynı okulda çalıştığını belirten duyarlı vatandaşın iddiaları adete İHBAR niteliğindeydi.


‘’ÇOCUKLAR TUVALETTE SOYUNUP GİYİNİYOR’’


Gazetemizi arayan kişi,”okulda öğretmen olduğunu okulda gelip inceleme yapıldığında öğrencilerle ve öğretmenle konuşulduğunda durumun vahameti ortaya çıkacaktır. Çocuklarınız bırakın salonu kullanmayı spor derslerine tuvalette soyunup giyiniyorlar.

Aynı zamanda öğrenciler için dışarıda bahçede spor alanı yaptıran müdür bey buna neden gerek duymuş olabilir bir düşünün.Çocukları binlerce lira harcayarak düğün salonu yaptığı spor salonuna sokmamak için olabilir mi diye düşünmek lazım.Öğrenciler taş zeminde kendilerini sakatlarsa bunun hesabını kim verecek?

Önümüz kış ,kapalı spor salonunda spor yapmak yerine ,yağmurda ,karda ,soğuk havada çocuklar nasıl spor yapacaklar. Hastalanırlarsa dersleri aksar eğitimleri ne olacak diye tasalanan yok mu?

Bir yönetici önce öğrencilerini düşünmeli” diyerek olayın vahametini ortaya koydu.

OKULDA İÇKİ ŞİŞELERİ YERLERDE


Ayrıca haber merkezine ulaşan ve söz konusu okulda çalışan bir kişi ise öyle bir ihbarda bulundu ki okuyunca pes diyeceksiniz.Okul spor salonlarının düğünlere verilmesiyle okula içki sokulduğunu kaydeden duyarlı vatandaş, ‘’düğünlere dışarıdan içki sokulduğu ,boş şişelerin ortalık yerlere atıldığını belirtti.
”Bu duruma çok kez şahit oldum.Okul yönetimi de bu durumu biliyor.Bir eğitim yuvasına içki sokulmasına para kazanmak için göz yuman idareciler var .Hem içki sokulmasının önüne geçmeleri de mümkün değil.Adamlar bir şekilde içkileri içeriye sokuyorlar ”şeklinde açıklamada bulundu.

Bu söz konusu durumu bizim aracılığımızla yetkililere ihbarda bulunmak istediğini ifade etti.
Biz de buradan kimseyi töhmet altında bırakmadan yetkilileri bu iddiaları araştırmaya davet ediyoruz.


<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-