Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

VALİMİZ SAYIN TUNCAY SONEL’İN REGAİP KANDİLİ MESAJI

VALİMİZ SAYIN TUNCAY SONEL’İN REGAİP KANDİLİ MESAJI
18 Şubat 2021 - 16:11

Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin dualarının kabul olduğu, manevi havası çok yüksek, feyzin, bereketin ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı bir zaman dilimi olan mübarek üç aylara girmiş bulunuyoruz


İslam âlemi olarak, mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandil’ini bu gece idrak edecek olmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

İçinde Regaip, Miraç, Berat ve Kadir gecelerini bulunduran mübarek üç aylar, İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret mevsimidir. Bu faziletli gün ve geceleri, fırsata çevirmeli, onların büyük birer nimet olduğunu unutmamalıyız.

Rahmet ve merhamet kapılarının açıldığı mübarek Regaip Kandil’inde rabbimizden af ve bağışlanma dilerken, gönül dünyamızı kirleten kin, nefret ve haksızlık gibi kötülüklerden sakınalım. Anne-babamıza, yakın çevremize, komşularımıza, yoksullarımıza her zamanki gibi sevgiyle ve iyilikle yaklaşalım. Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada kardeşlik ve huzurun hakim olması için dua etmeyi unutmayalım.

Bu gecenin; feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanması, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını diliyorum.

Bu duygularla; başta hemşerilerimiz olmak üzere bütün İslâm âleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandil’ini tebrik ediyor, üç ayların gelişiyle rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin tüm insanlığa yayılmasını, devletimizin bekasını, vatanımızın ve milletimizin her türlü afetlerden ve kötülüklerden korunmasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-