Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

VALİLİKTEN KORONAVİRÜS FIRSATÇILARINA SIKI DENETİM

VALİLİKTEN KORONAVİRÜS FIRSATÇILARINA SIKI DENETİM
12 Mart 2020 - 18:45

Çin’in Hubei Eyaletine bağlı Vuhan şehrinde 31 Aralık 2019 tarihinde başlayan ve dünya genelinde yaygınlaşan Koronavirüs (Kovit-19) salgını nedeniyle piyasada koruyucu maske fiyatlarında ciddi artışlar yaşandığı yönünde tüketiciler tarafından yapılan şikayetler üzerine Ordu Valisi Seddar Yavuz’un talimatlarıyla piyasa denetimleri başladı.

11.03.2020 tarihli Valilik Onayı ile İl Defterdarlığı, İl Ticaret Müdürlüğü ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıtasından müteşekkil “Piyasa Gözetim ve Denetim Ekibi” oluşturuldu.

Oluşturulan “Piyasa Gözetim ve Denetim Ekibi”, Ordu’da bulunan eczaneler, ecza depoları ve diğer satış yerlerinde satışa sunulan cerrahi maske, 3M maske, dezenfektan ürünlerine yönelik, denetim ve incelemelerde bulunuldu.
Denetim çalışmalarında; 27’si eczane olmak üzere toplamda 30 firma denetlenerek, bu denetimlerde 27 farklı ürün cinsi ve toplamda 1.279 ürünün kontrolü yapıldı.

Yapılan denetime ilişkin raporlar, Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğüne günlük olarak gönderilmekte ve gerekli görülen tutanaklara cezai müeyyide Ticaret Bakanlığı tarafından uygulandı.

Ordu Valiliğince oluşturulan “Piyasa Gözetim ve Denetim Ekibi”, denetim ve incelemelerini aralıksız olarak sürdürülüyor.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-