Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

VALİ’DEN ‘COVID-19’U COVID-52 YAPMAYALIM’ UYARISI

VALİ’DEN ‘COVID-19’U COVID-52 YAPMAYALIM’ UYARISI
18 Ağustos 2020 - 12:41

Ordu Valisi Tuncay Sonel’den uyarı geldi: “Covid-19’u, Covid-52 yapmamak için dikkat edelim.”

Son günlerde tırmanışa geçen yeni tip korona virüs salgınında (Covid-19) vatandaşların tedbirsiz davranışlarına Ordu Valisi Tuncay Sonel’den uyarı geldi: “Covid-19’u, Covid-52 yapmamak için dikkat edelim.”

 Vaka sayıları ortalama günlük 50’ye ulaştı

 Korona virüs salgınına karşı il genelinde yapılan denetimlere devam ediliyor. Özellikle il dışından gurbetçilerin memleketlerine dönmesiyle pik yapan vakaların günlük ortalaması 50’ye dayandı. Her geçen gün artan vaka sayılarına karşı vatandaşlar sık sık maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları noktasında uyarılıyor. Ordu Valisi Tuncay Sonel de her girdiği ortamda vatandaşların rehavete kapılmayarak, tedbirlerin elden bırakılmamasını istiyor.

“Alınan tedbirleri titizlikle uygulayalım”

Vali Sonel, bazı vatandaşların maske, sosyal mesafe kurallarına uymadığına dikkat çekerek, “Covid-19’u Covid-52 yapmamak için dikkat edelim. Allah aşkına rehavete kapılmayalım. Sağlığımız için salgına karşı alınan tedbirlere uyalım lütfen. Tüm vatandaşlarımıza hassaten rica ediyoruz. Bu süreci birlikte beraberce yürüteceğiz ve Allah nasip ederse hem milletimiz hem devletimiz el birliği ile yeneceğiz. Bu salgınla ilgili alınan tedbirleri titizlikle uygulayalım” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-