Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

VALİ YAVUZ’DAN HEMŞİRELER HAFTASI KUTLAMA MESAJI

VALİ YAVUZ’DAN HEMŞİRELER HAFTASI KUTLAMA MESAJI
12 Mayıs 2020 - 18:52

Ordu Valisi Seddar YAVUZ, Hemşireler Haftası dolayısıyla bir Kutlama Mesajı yayınladı.

Yavuz mesajında; “Sağlık hizmetinin temel unsurlarından biri olan ve ülkemizin sağlık hizmetlerinin sunumunda üstlendikleri görev ve sorumluluk anlayışıyla “önce insan” diyerek kutsal bir mesleği ifa eden hemşirelerimiz; bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını koruyan, geliştiren ve hastalık halinde iyileştirme hizmeti vererek, yurdumuzun her tarafında büyük bir fedakârlıkla görev yapmaktadır.

Hemşirelik; temelinde insan sevgisi olan, şefkat, bilgi ve beceri ile yoğrulmuş, özveri ve hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran, sabrın öne çıktığı zor ve önemli bir meslektir.

Son yıllarda sağlık alanındaki hızlı değişim ve gelişimin amacı, insanımızın daha iyi sağlık hizmeti almasının sağlanmasıdır.

Hemşirelerimiz, tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görülen yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle, gecesini gündüzüne katarak, sorumluluk ve insan odaklı çalışmalarıyla, görevlerini en iyi şekilde yerine getirmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

Kusursuz oldukları görevlerinde birer kahraman olan Hemşirelerimiz, görevlerini yerine getirirken duyarlı olmakta dünyaya örnek olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle, sağlık ordumuzun birer neferi olan, ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin sonsuz sabır, her türlü özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan değerli Hemşirelerimizin 12-18 Mayıs “Hemşirelik Haftasını” kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-