Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Vali Sonel, “Muhtarlarımız, Devletimizin En Ücra Köşesindeki Temsilcileridir”

Vali Sonel, “Muhtarlarımız, Devletimizin En Ücra Köşesindeki Temsilcileridir”
02 Temmuz 2020 - 0:42

Vali Tuncay Sonel, Ordu Valiliği görevine başlaması münasebetiyle kendisine hayırlı olsun ve başarı dileklerini iletmek üzere ziyarette bulunan muhtarları kabul ederek, hem tanıştı, hem de söyleşide bulundu.
Altınordu, Akkuş, Çatalpınar, Gölköy, Kabadüz, Korgan, Mesudiye ilçelerinden gelen muhtarlarla, Valilik toplantı salonunda bir araya gelen Vali Tuncay Sonel, Ordu’nun 19 ilçesini tek tek gezeceğini ve ilçe ziyaretlerinde muhtarlarla bir araya geleceğini, bunun yanında mümkün olduğunca mahallelere giderek sorunları, sıkıntıları ve ihtiyaçları yerinde görmeye çalışacağını söyledi.
Türk idare sisteminde muhtarların önemi olduğuna dikkat çeken Vali Sonel, “Sizler, bizim çalışma arkadaşlarımızsınız. Devletimizin en ücra köşesindeki temsilcilerimizsiniz. Vatandaşlarımızın ilk buluştuğu yöneticilersiniz. Siz değerli muhtarlarımızla birlikte, birlik ve beraberlik içinde, ilimize, ilçelerimize, mahallelerimize güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Ordu’da, Milletvekillerimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, İlçe Belediye Başkanlarımızla, elele vererek çalışacağız. Ordu’nun değerlerinin de desteğini alarak, ilimize şu ana kadar yapılan hizmetlerin üzerine daha da güzel hizmetler ilave etmeye geldik. Bunu aylar geçtikçe göreceksiniz” diye konuştu.
“Görev yaptığımız her yerde olduğu gibi Ordu’da da önceliğimiz, yetim ve öksüzler olacak” diyen Vali Sonel, yetim ve öksüzlerle ilgili kayıtların çıkarıldığını, bu çalışmada muhtarlara da çok büyük görevler düştüğünü ifade etti.
 Vali Sonel, ”Ordu genelinde ne kadar yetim, öksüz varsa kayıt altına alınacak. Ordu Valiliği görevine başladığımız 21 Haziran tarihinden bu yana hane ziyaretleri yapıyoruz. Muhtarlar olarak görev yaptığınız yerde yetim, öksüz olup ta okumakta güçlük çeken, ihtiyaç sahibi olanlar, engeli olup bakıma muhtaç olanlar, bizim önceliğimizdir” şeklinde konuştu.
Ordu Valiliği görevine atanmasından dolayı Vali Tuncay Soneli’i tebrik eden mahalle muhtarları, çeşitli konulardaki ihtiyaç, talep, sorun ve şikayetlerini Vali Tuncay Sonel’e ilettiler.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-