Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

UZLAŞMA METNİ

UZLAŞMA METNİ
28 Şubat 2019 - 19:41

TEKZİP

Beni yetiştiren ailem, bu had hudut bilmez kültür ile yetiştirmediğinden, bu tekzip metninin yayınlanması ile şimdilik kırılan kalplerin tamiri noktasında, bir nebze olsun adım atılır inancı ile bu tekzip metnini kaleme alıyorum. Bu metni, uzlaşı şartı olarak ve daha evvel yapılan kötü niyetli olduğunu düşündüğümüz paylaşımların yapıldığı ‘’unyenethaber.com’’ isimli internet sitesi, ’’Çakır Medy’’ isimli facebook ve ‘’unyenethaber’’ isimli twitter sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşılmak üzere tarafınıza iletiyorum.

‘’Unyenethaber.com’’ isimli internet siteniz, ’’Çakır Medy’’ isimli facebook ve ‘’unyenethaber’’ isimli twitter sosyal medya hesaplarınız üzerinden 06.09.2018 tarihinden hakkınızda suç duyurusunda bulunduğumuz 18.12.2018 tarihine kadar şahsım, ailem ve mensubu bulunduğum kurumlara yönelik yapılan paylaşımlar ve içerikleri gerçeği yansıtmamaktadır.

Kötü niyetli olarak yapıldığını düşündüğümüz bu paylaşımların ardından adalete olan güven ve inancımızla adli makamlara başvurumuz sonucunda Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu aracılığıyla yapılan müzakerelerde uzlaşma yoluna gidilmiştir.

İçinde doğup büyüdüğüm ve yetiştiğim ailem ile bir parçası olmaktan gurur duyduğum soy ve sülalem de dahil olmak üzere hiçbir ferdin; FETÖ ve organları ile bugüne kadar doğrudan veya dolaylı olarak, bırakın irtibatı ve iltisakı, herhangi bir sempatisi bile olmamıştır. Bugüne kadar FETÖ’ ye bağlı herhangi bir okul ve dershanede okumadım, gazete ve dergilerine abone olmak bir yana, para vererek satın bile almadım. FETÖ’ ye bağlı hiçbir Sivil Toplum Kuruluşlarına üye olmadım, para vermedim, yardım etmedim, toplantı ve sohbetlerine dahi katılmadım, hiçbir haberleşme programlarını kullanmadım. 17-25 Aralık sürecinden sonra ise, örgütle bağlantısı olduğunu fark ettiğim kişilerle bırakın aynı ortamı paylaşmayı, selam bile vermeyi kendime zulüm gördüm. Şahsımı, ailemi ve sülalemi tanıyanlar hangi çizgide olduğumuzu çok iyi bilmekle birlikte, ‘sözde FETÖCÜ’ damgası ile hedef gösterilmeye çalışılmam, bünyesinde 500’ü aşkın personel çalıştıran ve kamuoyuna mal olmuş bir işveren olarak ailem, iş çevrem, sevenlerim ve personelim nazarında maddi ve manevi üzüntüye duçar olmama neden olmuştur.

Yapılan gerçeklerden uzak ve haber değeri olmayan paylaşımlarla şahsım üzerinden, ailemiz ve şirketlerimizin yıpratılmak istenildiği ve algı oluşturulmak istendiği aşikârdır. Şahsım üzerinden oynanmak istenen bu algı operasyonlarını da kimlerin tezgâhladığını çok iyi bilecek idrak ve kabiliyetteyiz. Yalan, iftira ve karalamalar, ülkemizde yapılacak olan mahalli seçimler sürecinde, süreci kendi şahsi ihtiras ve emelleri için, farklı yönlere çekmek isteyen mihrakların, şahsımın üzerinden, ailem ve üyesi olmaktan gurur duyduğum İlim Yayma Cemiyeti’nin ve bölgemizde 20 yıldır faaliyet yürüten Kuzey Kafkas Tekstil firmasının, itibarlarına saldırı amacı güttüğü açıktır.

Şahsım, ailem, şirketlerimiz ve cemiyetimiz üzerinden oynanmaya çalışılan, bu kirli karalama çalışmalarına ve yaptığı tahribata karşı, yasaların vermiş olduğu haklarımı kullanarak suç duyurusunda bulundum. Sonucunda bu tekzip metninin yayınlanması şartıyla uzlaşma kararı verdik. Açılan yaraların, kırılan kalplerin, yapılmak istenen itibar cellâtlığının ve şirketlerimizin düşürülmek istendiği durumun farkında olduğumuzun ve her ne kadar uzlaşma ile hukuki süreci sonlandırıyor olsakta saldırıların tekrarı durumunda sürecin takipçisi olarak ilgililerin gereken cezayı alması için elimizden geleni yapacağımızın bilinmesini isterim.

18/02/2019

Ayhan ŞAMİLOĞLU

 

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-