Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

UZAKTAN EĞİTİMDE İNTERNET SINIFTA KALDI

UZAKTAN EĞİTİMDE İNTERNET SINIFTA KALDI
21 Aralık 2020 - 23:35

Ünye Fevzi Çakmak Mahallesi Sakinleri, mahallelerine fiber optik kablo altyapısı döşenmesi için yetkililere seslendi.

Uzaktan eğitim gören öğrencilerin internetle ilgili yaşadıkları sıkıntıları dile getiren mahalle sakinleri, Fevzi Çakmak mahallesinde ki diğer sokaklarda fiber optik internetinin olduğunu ancak sadece Tamirhane ve Söğütlü sokaklar da olmadığını söylediler.  

Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerinden Yaşar Yıldız yaptığı konuşmada şu sözleri söyledi;

“Fevzi Çakmak Mahallesi Tamirhane sokakta vatandaşlarımız çok mağdur durumdadır. Bu mahallede yaşayan çocuklarımız uzaktan eğitimi alamıyorlar. İnternet olmadığı için burada yaşayan vatandaşlarımız internet faturalarını yüksek tutarda ödemek zorunda kalıyorlar. Biz bu insanların mağduriyetini giderilmesini istiyoruz. Tamirhane ve Söğütlü sokakta Balıkçı 1. Geçitte internet yok. Bu mahalle de yer altı kablosu fiber optik kuruldu ama şu an internet yok. Sahil çevresinde internet var ama arka sokaklarda ki mahallelerde internet yok. Buradan yetkililere sesleniyorum mağdur olan mahallelerimize fiber optik internetimiz sağlansın.” dedi.  

Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerinden Ahmet Uysal yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Çocuklarımız canlı derse katılacak ama internet bağlantısı zayıf olduğu için katılamıyorlar. Diğer mahallelerimizde internet var ancak tamirhane mahallesinde internet yok. Lütfen en yakın zamanda bizim derdimize bir çözüm bulsunlar.” dedi.     

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-