Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜTSO’DAN UZAKTAN EĞİTİME TABLET DESTEĞİ

ÜTSO’DAN UZAKTAN EĞİTİME TABLET DESTEĞİ
21 Aralık 2020 - 12:44

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim gören öğrencilere destek olmak amacıyla Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile ihtiyaç sahibi 55 çocuğa tablet hediye etti.

Bugün gerçekleşen tören ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla temin edilen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) uyumlu 55 tablet, ÜTSO Başkanı İrfan Akar tarafından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz’e imzalanan protokol ile takdim edildi.

Yaklaşık 9 aydır etkili olan Covid-19 salgını sebebiyle bu yıl eğitim yardımlarını uzaktan eğitime destek amacıyla tablet olarak yaptıklarını ifade eden ÜTSO Başkanı İrfan Akar, okullarda yüz yüze eğitime geçilememesi nedeniyle uzaktan eğitimin büyük önem kazandığını ve bu anlamda maddi açıdan imkanı bulunmayan çocukların ihtiyaçlarının karşılanmasına bir nebze katkıda bulunmak istediklerini belirtti.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar sözlerinde;

“Uzaktan eğitim sürecinde ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi unutmadık.

TOBB ve Odamız iş birliğinde bölgemizde bulunan toplam 55 ihtiyaç sahibi öğrenciye tablet yardımı yaptık. İlçe Milli Eğitim müdürlükleri aracılığı ile dağıtılacak olan tabletler sayesinde bir nebzede olsa ihtiyaçlar giderilmiş olacaktır. Tabletlerin temini noktasında destek olan Sayın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU’na teşekkür ederiz.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-