Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜTBO’DAN DÜNYANIN EN BÜYÜK TOPTANCI HALİNE ZİYARET

ÜTBO’DAN DÜNYANIN EN BÜYÜK TOPTANCI HALİNE ZİYARET
26 Nisan 2019 - 12:21

Ünye Ticaret Borsası, dış pazarda daha fazla yer edinebilmeleri için üyelerini  Meksika’ya götürdü ve  (URGE) Projesi’nin “Fındıkta Sektörün İhracat Yöntem ve Kapasitelerini Geliştirme, Uluslararası Rekabete Açılma’” çalışmasının kapsamında ziyaretlerine bugünde devam etti.

-Ekonomi Bakanlığı ziyareti yapıldı –

Meksika programının 3. gününde Ekonomi Bakanlığını ziyaret edildi.

Borsa Başkanı Mustafa Uslu ve beraberindekileri, Meksika Ekonomi Bakan Yardımcısı Malkah Kleinman ağırladı.

Kleinman, Türkiye-Meksika ticareti hakkında bilgi vererek heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

-Dünyanın en büyük toptancı hali gezildi –

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu, projenin amacı ve fındık konusunda yapılması planlananları aktarırken, ziyarete ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

“Yaklaşık 327 bin m2 alan üzerinde kurulu çok büyük bir yapı olan, Meksika’nın ve dünyanın en büyük toptancı haline giden yönetim kurulumuz için hal başkanı ve yönetimi ciddi bir hazırlık yapmışlar. Bir sunum yaparak bilgi verdiler. Daha sonra buraya gelen firmalarla yüz yüze görüşmeler yapıldı. Ardından hal yönetiminin eşliğinde firmaların iş yerlerine gidildi. Gördüğümüz ilgi, ülkemiz ve borsamız adına gurur verdi.”

Meksika’ya giden katılımcı firmalar Dost Fındık, Çakmaklar Fındık, Uslu Fındık, Aydın Gıda, Boğaziçi Fındık, Öztaş Fındık, Veyisoğlu Fındık firmaları oldu.

Meksika’da şu ana kadar yapılan ziyaretlerde ayrıca Ricardo Carreon, Rafael Vuelta, Inigo Regueiro D., Alfonso Yanez, Jimena Martinez Alvarez, Gretel Gonzalez R. Jose Antonio Bojorge firmalarıyla görüşmeler yapıldı.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-