Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

USULSÜZ YANGIN MERDİVENİ İDDİASI YARGIYA TAŞINDI

USULSÜZ YANGIN MERDİVENİ İDDİASI YARGIYA TAŞINDI
20 Ocak 2021 - 17:40

Gölevi Mahallesi sakinlerinden Hasan İşleyen, yan binasında yapımına başlanan ve daha öncesinde Ünye Belediyesi tarafından durdurulan yangın merdiveni inşaatının yeniden başlanmasına tepkili.

Daha öncesinde yaptığı yazılı itirazlara karşılık yangın merdiveni inşaatının imara uygun olmadığı gerekçesi ile yapımının durdurulduğunu iddia eden Hasan İşleyen, aradan geçen zaman neticesinde yeniden inşaa edilmeye başlanan yangın merdivenini yargıya taşıdı.

Yapılan uygulamanın usule aykırı olduğunu iddia eden Pansiyon İşletmecisi Hasan İşleyen gazetemize özel yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

“Bu yangın merdiveni ile ilgili ben kendim tam 4 yıldır mücadele veriyorum. Yapmış olduğum mücadelede benim vermiş olduğum dilekçiler ve Belediyelerden gelen yazılı belgelerde merdivenin yerinin uygun olmadığını söylediler. Ben Sayın Cumhurbaşkanımıza, Ordu Belediyesine, Ordu Valiliği, Ünye Belediyesi ve Ünye Kaymakamlığına da yazdım ve merdivenle ilgili yıkım kararı var. Bu bina aslen yurttur ve kurum olan iş yerlere kat yoktur. Yapılan tadilat üzerine burası ev olarak yapılmış. Buranın yangın merdivenini içeri netleştirmiş dışarıdan koyulmuş daha sonra ise Ordu Büyükşehir belediyesini müsaade alarak merdiveni ve üstüne kat olarak çıkmıştır. Bu bina bittiği zaman tekrar yurt olarak hizmet edecek. Burada Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye Belediyesini dışlıyor. Yıkım kararı varsa bunun uygulanması lazım. Ben kapımın önünde yangın merdiveni istemiyorum.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Bey Ordu’dan burayı göremeyebilir ama benim gibi bu şekilde mağdur olan birçok kişi var. Ben buradan Sayın Hilmi Bey’e bir şey daha söylemek istiyorum, bakan olduğu zaman ilk kutlayan kişilerden biriyim ancak Cumhurbaşkanımız Ankara’da mücadele veriyor. Mücadelesi şudur ki, önümüzde ki seçimlerde daha aktif ve tek başına iktidara gelmesidir. Sayın Hilmi Güler’e ve ekibine baktığımda hata görüyorum. Cumhurbaşkanı’mız orada mücadele verirken Hilmi Bey bazı şeyleri görmüyor ben kendilerini buraya davet ediyorum gelsinler bazı ve hatalarını görsünler. Sadece inşaat yapanlarla bu hükümet yürümüyor. Mahalle sakinleri de bu konu ile ilgili rahatsız. Ben bu mahallede yaşayan 100-150 kişiden imza toplamaya çalışsam ki topladığımda var, herkes imza verir. Devletin memurusun oturduğun yerden para kazanmayacaksın. Yarın bir gün ben burada bir hata yaptığım zaman, imzasını aldığım kişiler beni kurtarmaz ama bunlarda savcı karşısında yargılanacak.

Yanlıştan dönülmesi için ben yakın zamanda Ünye Belediyesine ve Ünye Kaymakamlığına yeniden dilekçe verdim. Biz burada rahat bir şekilde konuşabiliyoruz ama hâkim karşısında ben başka suçlu olarak çıkacağım.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-