Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYESPOR SAHALARA ŞAMPİYONLUK HEDEFİ İLE DÖNÜYOR

ÜNYESPOR SAHALARA ŞAMPİYONLUK HEDEFİ İLE DÖNÜYOR
17 Mart 2021 - 23:30

Uzun bir aradan sonra tekrar sahalara dönecek olan Ünye 1957 Spor tüm hazırlıklarına devam ediyor.

Pandemi dolayısıyla ara verilen liglere 17 Nisan’da yeniden başlanması planlanıyor. Hazırlıklarını tamamlayan 1957 Ünye Spor Teknik Direktörü ve futbolcular kameralarımıza özel açıklamalarda bulundu.

YENİ TRANSFERLERDEN ŞAMPİYONLUK SÖZÜ

Düzce spordan transfer edilen Emrah Meteoğlu kameralarımıza yaptığı konuşmada;

“Ünye Spora Düzce Spordan geldim. Ben yaklaşık 12-13 yıldır profesyonel futbol oynadım. 8-10 yıl öncesinde Ünye Spor 2. Liglerdeydi. Takım arkadaşlarım ile birlikte burayı şampiyon yapmak için geldik. Mücadele edip bunu başaracağız inşallah. Genel durum itibariyle şu anda kolej havası var. Kulüp başkanlarımız ile spor hocalarımız kenetlenmiş durumdayız. Yaklaşık 3 aydır burada çalışıyoruz. Pandemi sürecinde herkesin yaşamış olduğu sıkıntılar ne ise bizde aynı sıkıntıları yaşadık. Yakın zamanda Antalya kampına gideceğiz. Hocamız orada da bir hazırlık maçı düşünüyor. Hazırlık maçlarından sonra hazır lige hazır oluruz . Tam anlamıyla bir 15 gün daha sureye ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bu sene kulübün şampiyonluk hedefi var. Taraftarlarımızın bizi desteklemelerini istiyoruz.”

Yeni transferlerden Rıdvan Coşkun ise yaptığı konuşmada;

“Bergama spordan buraya transfer oldum. Biz 3 aydır buradayız. Aile ortamını genel olarak yakaladık. Birlik olursak güzel şeyler olacak. Pandemi sürecinde aktif çalışan insanlar normal hayatlarına devam ettiler. Biz futbolcular bu işten ekmek kazanıyoruz. Alınan kararlardan dolayı 1 sene evde oturduk maddi olarak bu bizi biraz zorladı. Umarım pandemi yeniden artmaz bizde saha da kalırız. Bizim tek oynamamız gereken hazırlık maçıydı. Fizik ve koordinasyon olarak hazırız ancak maç normal antrenmandan farklı. Kampta hazırlık maçı yapınca lige bomba gibi hazır oluruz. Burası stat olarak ful taraftar ile doluyor ama biz pandemi nedeniyle uzak kalacağız. Taraftarlar arkamızda olduğu sürece bizde mutlu oluruz.”

Karaman Belediye Spordan transfer edilen Kadir Bayram yaptığı açıklamada;

” Amatör futbol camiası olarak 1 yıla yakın evde kalmak zorundaydık. Pandemiden en çok etkilenenlerden olduğumuzu düşünüyorum. Bekar kardeşlerimiz bir şekilde idare etmiştir ama evli olanların ailesi olduğu için zorlandığını tahmin ediyorum. İşimize yeşil sahalara nihayet döneceğiz inşallah sıkıntılardan kurtulmuş oluruz. Takıma baktığımız da amatör liglerde şampiyon olan sporcular var. Hedefimiz şampiyonluk inşallah da bu hedefe hepimiz sahip olacağız. Takım olarak kardeşlik ortamı var. Şampiyonlukta para pul değil de kardeşlik daha önemlidir. Bu birlik ve beraberliğimizi sahaya yansıtırsak da mutlu sona yaklaşacağız demektir. Taraftarımızın yıllardır hayalini kurduğu lige döndürmek için elimizden geleni yapacağız.”

YAVUZ,İYİ YOLDA İLERLİYORUZ,HEDEF ŞAMPİYONLUK

ÜnyeSpor ‘un Teknik Direktörü Aydın Yavuz gazetemize özel yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

” 10 Kasım da start verdik takımımızın genel durumu iyidir. Hazırlıklarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. İyi bir yönetim kurulu yakaladık. Şampiyonluk için buradayız. Kadromuza iyi oyuncuları kattık. Hedefimiz Ünye Sporu layık olduğu yere 3. Lige çıkarmak. Federasyon bu yıl pandemi dolayısıyla yeni bir uygulama ve hızlandırılmış bir lig oynatmayı düşünüyorlar. Ordu’da 4 tane takımız ve kendi içinde 1. olan diğer merkezi belirleyecek. Orada kıyasıya bir mücadele olacak. 263 takımın 9 tanesi 3.’lige çıkacak. Zor bir süreçten geçeceğimizin bilincindeyiz. Biz bu 9 takımın 1’ne adayız.

ANTALYA KAMPI BİZE GÜCÜMÜZÜ GÖSTERECEK

Liglerin henüz statüsü belli değil. 17 Nisan’ da başlama tarihi stat verecek. Futbol federasyonu onu belirleyecek. Bizim şu anda 27 tane sporcumuz var. Belirli bölgelerde oynayacak olduğumuz hazırlık maçları neticesinde eğer aksaklık belli olursa mevcut transferimize devam edeceğiz. Şu anda 27 tane oyuncumuz her an maça gidecek gibi hazırlıklara devam ediyor. 2 tane hazırlık maçı oynadık anladık ki Ünye Spor iyi bir yolda. Antalya kamp sürecinde oynayacak olduğumuz hazırlık maçlarının sonucu bizi transfere gerek var mı yok mu belli edecektir.İhtiyaç düşüncesine görürsek transfer yapacağız. Taraftarlar bizim başımızın tacıdır. Ünye taraftarı futbolu iyi biliyor. Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediyesi ve yönetim kurulu destek çıkacak. Ünye Sporu layık olduğu yere çıkaracağız.” şeklinde konuştular.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-