Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Ünye’nin En Hızlıları Belli Oldu

Ünye’nin En Hızlıları Belli Oldu
17 Nisan 2019 - 0:21

23 NİSAN ATLETİZM YARIŞMALARI YAPILDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası atletizm yarışmaları Cevizdere Tesisleri’nde yapıldı.Yıldızlar ve küçükler kategorilerinde kız ve erkek takımlarının yarıştığı koşularda başarılı sporcu öğrenciler madalya ve özel hediyeler ile ödüllendirildiler.

Bu yıl 99. Yıldönümünü kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında ortaokullar arasında gerçekleşen atletizm yarışmalarına Meçhul Asker Ortaokulu,Puset Polvan Ortaokulu,Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu,Fatih Ortaokulu,Yenikent Ortaokulu,Tekkiraz Ortaokulu,Şehit Taner Kart Ortaokulu,İmam Hatip Ortaokulu ve Prof.Dr.Necmeddin Polvan Ortaokulu okulları katılırken 4x300m. Bayrak yarışlarının yanı sıra 80m. ve 60m. sürat koşuları ile de ilçenin en hızlıları belirlendi.

60m.sürat yarışlarında 2008 doğumlu kızlarda,Yenikent Ortaokulu’ndan İlayda Çöp ile erkeklerde Fatih Ortaokulu’ndan Ceyhun Gümüş, 2007 doğumlu kızlarda Puset Polvan Ortaokulu’ndan Berre Gül ile erkeklerde Yenikent Ortaokulu’ndan Efekan Kıroğlu, 2006 doğumlu kızlarda Yenikent Ortaokulu’ndan Zeynep Avcı ile erkeklerde Tekkiraz Ortaokulu’ndan Tunahan Arslan, 2005 doğumlu kızlarda Meçhul Asker Ortaokulu’ndan İrem Efiloğlu ile erkeklerde İmam Hatip Ortaokulu’ndan Y.Hamza Şengül birinci oldular.

Dereceye giren sporcu öğrencilere madalyalarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz ile Şube Müdürü Bahri Aslışen verdiler.

4×300 Bayrak yarışları sonunda ise dereceye giren okullar şu şekilde sıralandılar;

YILDIZ ERKEK (2005-2006 Doğumlular)
1.Fatih Ortaokulu
2.Puset Polvan Ortaokulu
3.Şehit Taner Kart Ortaokulu

YILDIZ KIZ (2005-2006 Doğumlular)
1.Yenikent Ortakulu
2. Puset Polvan Ortaokulu
3. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

KÜÇÜK ERKEK (2007-2008 Doğumlular)
1. Yenikent Ortaokulu
2. Fatih Ortaokulu
3. Puset Polvan Ortaokulu

KÜÇÜK KIZ (2007-2008 Doğumlular)
1. Fatih Ortaokulu
2. Puset Polvan Ortaokulu
3. Necmeddin Polvan Ortaokulu

Dereceye giren takımlara kupalarının cumhuriyet meydanında düzenlenecek olan bayram kutlama programında verileceğini belirten okul sporları ilçe temsilcisi Metin Tamtürk bayramı tüm coşkusuyla yaşamaya başladıklarını belirtirken açıklamalarında şu ifadelere yer verdi. “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz organizasyonu ile ilkokullar arasında düzenlemiş olduğumuz futbol şenliğimiz tüm hızıyla devam ederken ortaokullar arasında da atletizm yarışmaları düzenledik.Çocuklarımızın milli ve manevi duygularının gelişimi,vatan ve millet sevgisi farkındalığı için bayram etkinliklerini çok önemli görüyorum.Bu bakımdan yağışlı havaya rağmen katılım sağlayan okullarımıza,organizasyonda emek veren öğretmenlerimize,bizlere tesislerini açan ilçe spor müdürlüğümüze ve bayramın coşkusunu doyasıya yaşamaları için böyle güzel etkinlikler tertip eden ilçe milli eğitim müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P