Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye’nin Dünkü Çocukları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına Hazırlanıyor

Ünye’nin Dünkü Çocukları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına Hazırlanıyor
21 Ekim 2019 - 16:08

Ünye’de sokak oyunlarını yaşatmak amacıyla 2012 yılında kurulan Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına hazırlanıyor.

29 EKİM Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ncı yıldönümü nedeniyle Ünye Kaymakamlığı tarafından organize edilen Fener Alayı yürüyüşü etkinliğine Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği her yıl olduğu gibi bu yılda katılıyor.

Ünye Kaymakamlığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 96’ncı kuruluş yıldönümü nedeniyle Fener Alayı programı organize etti. 29 Ekim salı günü saat 18:00’da Ünye Devlet sahil yolu Burunucu Mahallesi Hasanbaba mevkiinden başlayacak yürüyüş sahil yolundan devam edip Ünye Cumhuriyet Meydanında sona erecek.

Dernekten yapılan açıklama şu şekilde; “Slogan ve marşlar eşliğinde kalabalık olarak yürüyerek sokakları seslerimizle yankılandıralım ve ellerimizdeki fenerlerle aydınlatalım istiyoruz. Her yıl Türkiye de büyük bir coşku ile kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın,  Fener Alayı Etkinliğine katılmak isteyen herkesi 28 Ekim Pazartesi akşamı davet ediyoruz.

29 Ekim Salı günü Ünye Cumhuriyet meydanında düzenlenecek olan Cumhuriyet Bayramı programına derneğimiz halk oyunları düzenleme büyükler dalında Ordu il birincisi ve Karadeniz bölge ikincisi olan ekibimiz gösteri yapacaktır” .

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-