Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünyeliler ”Laruscanus” için Seferber Oldu

Ünyeliler ”Laruscanus” için Seferber Oldu
19 Kasım 2019 - 0:23

Yaralı Martıya Ünyeliler sahip çıktı.Yaralı Martı İçin Ünyeliler Seferber Oldu

Ordu’nun Ünye İlçesi Atatürk Mahallesi Pansiyon Sokak da duyarlı çocuklar tarafından fark edilen Küçük Gümüş Martı » Laruscanus » tedavi edilmesi için Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefliği ekiplerine teslim edildi.
Ünye Pati Dostları Grubu Üyesi olan duyarlı çocuklar Mehmet Esad ARGAN ve Sudenur ARGAN, Ünye’nin Atatürk Mahallesi Pansiyon Sokakta yerde hareket edemeyen yaralı bir martı gördü ve durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğine İhbar etti.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırımın tarafından ayaklarına balık ağı sarılması nedeniyle bir ayağı kopmuş ve diğer ayağınından yaralı olduğu tespit edilen martı ilk müdahale yapılması için ünyede hizmet veren özel Ünye veteriner kliniğine götürüldü.
Ünye’de Veteriner Hekim Filiz Taslı Tarafından Ayağında sarılı ağdan kurtarılan ve Yaralı yerlerine antibiyotik tedavisi uygulanarak ilk müdahalesi yapılan martı koruma altına aldı.Ayrıca Veteriner civarında balık satan İbrahim KÖSEOĞLU Tarafından yaralı martıya hamsi verilerek besleme yapıldı.Yaralı Martı gerekli tedavileri yapılıp sağlığına kavuştuktan sonra doğal ortamına bırakılacak.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-