Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünyeli Seyyar Satıcılar Başkan Güler’den Destek Bekliyor

Ünyeli Seyyar Satıcılar Başkan Güler’den Destek Bekliyor
11 Ekim 2019 - 14:26

Ordu Büyükşehir Belediye zabıtalarından Ünye’deki seyyar satıcılara gece operasyonu gerçekleşti.

Ordu Büyükşehir Belediye zabıtaları, gece saat 02.00 sularında çoğu Ünye Pazaryeri ve stadyum çevresinde seyyar satıcılık yapan yaklaşık 25 seyyarın arabalarını bıraktıkları yerden alıp götürdükleri öğrenildi.

Arabalarının cadde üstünde bulunmadığını ve gece arabalarının alındığı haberini aldıklarında ne yapacaklarını şaşırdıklarını ifade eden seyyar satıcılar, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in bu olayla ilgisi olmadığını ve Güler’den yardım istediklerini belirttiler.

Seyyar satıcılıktan başka yapabilecekleri bir iş olmadığını ve geçimlerini bu şekilde sağladıklarını belirten seyyar satıcılar, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e seslenerek şu şekilde konuştular;

Balıkçı Esnafı Sedat Yelen: “Öncelikle Suriye’deki savaştan dolayı Allah Mehmetçiğimize taş değdirmesin. Bir tane de Şehidimiz var ona da Allah rahmet eylesin, 3 tane de yaralımıza da Allah şifa versin. Dün gece saat 02.00’da zabıtalar operasyon yapıp bütün seyyarların arabalarını aldılar. Ben bu işte Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in yada Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adem Atik Bey’in haberinin olacağını düşünmüyorum. Bu işlerle uğraşan bir iki tane müdür var ve ben Pazartesi günü Himi Bey’in yanına gittiğimde onları belirteceğim. Burada bütün seyyar arkadaşlarım mağdur durumda. Her birinin arabası 2 bin liradır. Şuanda mecbur olduğundan dolayı burada arkadaşım yerde balık satmak durumunda kaldı. Burada mağdur durumda olan 15-20 tane seyyar var. Ordu ve Ünye Belediyesinin tüm işleri bitti de bu seyyarlarla mı uğraşıyor? Biz hükumetimizi ve devletimizi seviyoruz ancak bize bu yapılanlara bakın.”dedi.

Seyyar Satıcı Ersin Bol: “Ben senelerdir Ünye’nin esnafıyım ve kimseye bir zararım dokunmamıştır. Depomun karşısında kendi tapulu yerimde duran seyyar arabamı gece saat 02.00’da neden alıyorsunuz? Arabam cadde üstünde dursa da alsalar bir şey demeye hakkım yok ancak benim kendi yerimde ikinci kez arabamı alıyorlar. Ben burada kötü bir şey mi yaptım da benim mallarımı dökmüşler, her şey ezilmiş. Ben her zaman onların dediklerini yaptım, git dediler gittim. Ancak biz terör örgütü müyüz de bizlere böyle hücum ediyorlar. Bu konunun başkanla alakası olmadığını iki tane müdürün bu işle ilgisi olduğunu düşünüyorum.”dedi.

Seyyar Balıkçı Ayhan Sırım: “Ben 20 senedir Ünye’de balıkçılık işiyle uğraşmaktayım ve 12 tane bakmakta olduğum çocuğum var. Seyyarcılıktan başka da hiçbir gelirim yok. Ben Sayın Başkanımız Hilmi Güler’e seslenmek istiyorum. Bize her gün yüzlerce ceza kesiyorlar ve bizim bu işten başka yapacak başka işimiz yok. Siz eminim vicdanlı birisiniz bu olaylardan haberiniz yok. Bizlere sadece bir yer gösterin. Bizlerin arabaları alındı ancak biz bu şekilde yerde satmaya devam edeceğiz. Çünkü açız ve yapacak başka işimiz yok. Ben en son paramla on liralık benzin aldım ve kendimi yakmayı düşündüm. Biz sadece çözüm istiyoruz. Sadece yer ve arabamızın bizlere geri verilmesini istiyorum. Benim arabam cadde üstünde değildi. Bu şekilde arabamın alınması suçtur. Orada 4 tane araba vardı ve hepsini kırıp almışlar. Ekmeğimizle oynamasınlar ve bu duruma bir çözüm bulunmasını istiyoruz.”dedi.

Seyyar Satıcı Turhan Topçu: “Ben İstanbul’da yaşamaktaydım ve son 3 aydır memleketim olan Ünye’de yaşıyorum. Buraya geldiğim güne lanet okuyorum. Büyükşehir zabıtalarını görünce iğreniyorum. Bizi görünce direk saldırıya geçiyorlar, biz ne yapıyoruz da bizlere bu şekilde saldırıyorlar. Ben seçim çalışmalarında, hükumet için kendi çapımda çok büyük şeylere imza attım. İstanbul’da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için flamalar yatırıp meydan meydan gezdirdim. Ancak iflas ettiğim için Ünye’ye geldim ve Ünye’ye geldiğimde de seyyar satıcılık yapmaya karar verdim. 2 buçuk bin liraya araba aldım ancak arabamı da çalıp götürmüşler. Bunlar malımızı çalmak için mi bu üniformayı giyiyorlar. Amcam gece 03.30’da beni aradı ve arabalarımızı aldıklarını söyledi. Bu zabıtalar ne yapmaya çalışıyor da bizim ekmek teknemizi alıp götürüyorlar. Arabam Sağlık Ocağı’nın bahçesindeydi ve arabamı kırıp götürmüşler. Üst tentesi ayrı yerde, kovalarım kırık ve ayrı yerde, deterjanların patlak, poşetlerim atılmış bir durumdaydı. Şuanda çay param bile yok ve yerde balık satıp karnımı doyurmaya çalışacağım. Arabam olsaydı belki dolaşıp satış yapabilirdim ancak burada beklemek zorundayım. Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu olaydan haberinin olacağını düşünmüyorum. Bu işlerin bir iki tane müdürün dudağının arasında olmaması gerekir. Yapmış oldukları kendi aralarında rant yemektir ve bu rantı da onlara yedirmeyeceğim.”dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-