Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünyeli Öğrenci Türkiye 2.si

Ünyeli Öğrenci Türkiye 2.si
21 Mayıs 2020 - 21:46

Ünye MRG Fen Lisesi öğrencisi Süheyla Elma,koronavirüs mücadelesinde başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kahramanlara yönelik olarak düzenlediği ‘Gençlerden Mektup: Minnettarız’ yarışmasının ikincisi oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede ön saflarda yer alan başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kahramanlara yönelik olarak düzenlediği ‘Gençlerden Mektup: Minnettarız’ Yarışması sonuçlandı.
7 bin 562 başvuru oldu
‘Evde Kal Sağlıklı Kal’ anlayışı doğrultusunda online olarak gerçekleştirilen ve 13-17, 22-29 yaş aralığında düzenlenen yarışma için 7 bin 562 adet başvuru oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda sonuçlanan yarışmada birinci seçilen mektupları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya iletti. ‘Gençlerden Mektup: Minnettarız’ Yarışması ‘Evde Kal Sağlıklı Kal’ anlayışı doğrultusunda online olarak gerçekleştirildi.
Süheyla Elma 2. oldu
Toplam 7 bin 562 adet mektup arasından yapılan değerlendirme sonucunda 13-17 yaş kategorisinde; Sakarya’dan Elif Lata birinci, Ünye’den Süheyla Elma ikinci oldu. Süheyla Elma, Ünye MRG Fen Lisesi 9.sınıf öğrencisi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-