Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYELİ MUHTARLAR ÜNYE BELEDİYESİNE İSYAN ETTİ

ÜNYELİ MUHTARLAR ÜNYE BELEDİYESİNE İSYAN ETTİ
14 Eylül 2020 - 2:51

ÜNYE BELEDİYESİNDE HİZMET ALAMIYORUZ

Ünye’li muhtarlar kazan kaldırdı.Gazetemizi arayan çok sayıda muhtar Ünye Belediyesinden şikayetçi oldular.Muhtarların ortak tepkisi Ünye Belediyesinin 85 mahalle muhtarının arasında ayrımcılık yaptığını belirterek ,durumdan rahatsız olduklarını ifade ettiler.

Gazetemize açıklamada bulunan mağdur Muhtarların ortak açıklaması şöyle;
“Biz muhtarlar olarak vatandaşa hizmet veremiyoruz. Yaklaşık 2 yıldır hizmet bir tarafa Ünye Belediyesinden çakıl alamadık.
Gurup yolu haricindeki yollar Ünye Belediyesinin sorumluluğunda. Sadece gurup yolları Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ait.Allah’tan Büyükşehir çalışıyor da hizmet alıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler beye teşekkür ederiz.


Biz kırsalda görev yapan muhtarlar olarak Ünye Belediyesinden faydalanamıyoruz.

Başkan Hüseyin Tavlı’nın çevresinde 10-15 muhtar dışında Ünye Belediyesinden hizmet alan kimse yok.
Ünye’nin mahalle muhtarları olarak hiçe sayılıyoruz.En son geçtiğimiz günlerde Ünye Belediyesi’ne giderek Başkan yardımcısı Ahmet Şahin ile görüştük. Durumu kendisine izah etmek istedik,hizmet alamadığımızı ifade ettik ama Ahmet başkan bize sert çıkışta bulundu.Böyle bir tepki beklemediğimiz için şaşırdık.

Biz mahalle muhtarları olarak seçilerek geldik,şamaroğlanı değiliz

.İnsanlara hizmet vermemiz gerekiyor.Bugün at ve eşekle ulaşım yapılan yollarımız var.Buradan Başkan Tavlı’ya sesleniyoruz 85 mahalle muhtarına eşit mesafede olun.Biz kimsenin şamar oğlanı değiliz .

Buradan kamuoyu bilsin ki Ünye Belediyesi açık ve net, bize hizmet verilmiyor.” Dediler.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-