Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYELİ KAYMAKAM BORÇKA’YA ATANDI

ÜNYELİ KAYMAKAM BORÇKA’YA ATANDI
12 Eylül 2020 - 11:15


Ünyeli hemşehrimiz Ali Osman BULAT Artvin Borçka kaymakamı oldu.

Bulat, 106. Dönem Kaymakamlık Kursu Kurasında Artvin Borçka kaymakamlığını kazandı.

106. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura töreni ardından Artvin Borçka’ya kaymakam olarak atanan Ali Osman Bulat, atama sonrası ilk paylaşımını şöyle yaptı;

“Yaklaşık 3 yıldır devam eden Kaymakam Adaylığı sürecim Artvin Borçka Kaymakamlığına asaleten atanmam sonucu nihayete ermiştir. Rabbim utandırmasın, yolu düşen dostlarımızı beklerim.”

Kaymakam Ali Osman BULAT Kimdir;
1991 yılında Ordu / Ünye doğumlu, evlidir. İlköğrenimini Ünye’ de Lise eğitimini Samsun Terme Anadolu Lisesinde tamamladı. 2014 yılında Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. 2015 yılından itibaren Maliye Bakanlığında Gelir Uzmanlığı ve Vergi Müfettişliği görevlerinde bulunduktan sonra 2018 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakamlık Adaylığı sınavını kazanarak Çorum Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başlamıştır.
Samsun 19 Mayıs İlçesinde Kaymakam Refikliği stajını tamamladı. Kırıkkale Balışeyh ilçesinde Kaymakam Vekili ,Gümüşhane Hacıköy ve Sallıpazarı kaymakamlıkları yaptıktan sonra yurt dışında eğitimin alan Ali Osman Bulat, İçişleri Bakanlığının son kararnamesi ile BORÇKA’ya atandı.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-