Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünyeli Gaziler Toplu Ulaşım İçin Yetkililerden Destek İstedi

Ünyeli Gaziler Toplu Ulaşım İçin Yetkililerden Destek İstedi
19 Eylül 2019 - 14:18

Gaziler Günü nedeniyle Ünye Muharip Gaziler Derneği’ne yapılan ziyarette gazilerin sorunları da konuşuldu. Ünye’de toplu ulaşımda yaşadıkları sıkıntıları dile getiren gaziler bu konuda yetkililerden destek istedi.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Garnizon Komutanı Binbaşı Bünyamin Dönmez ve beraberinkiler Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ünye Şubesi’ni ziyaret etti. Gazilerin sorunlarını dinleyen Kaymakam Güney ve Başkan Tavlı sorunların çözümü noktasında destek vereceklerini ifade etti.

Gazilerin toplu ulaşımda yaşadıkları sıkıntılara değinmesi üzerine Kaymakam Güney, “ulaşımla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın  Büyükşehir Belediyelerindeki toplu taşıma araçlarına hem engellilerin ulaşımı için alt yapı sunulması hem de şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin ücretsiz kullanabilmesi için aldığı kararlar var. Bunlar Altınordu ilçemizde toplu taşımada yapılan düzenleme ile uygulanıyor. Ancak Büyükşehir Belediyemizle yaptığımız görüşmelerde Ünye ve Fatsa ilçelerinde toplu taşıma araçlarında 2020 yılında düzenleme yapılacağı ifade edildi. Biz de bu tarihi ve yapılacak düzenlemeyi bekliyoruz” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise “Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız görüşmede Ünye ve Fatsa’da Altınordu’daki çalışma gibi bir çalışmanın başlatılacağı tarih 2020 yılı olarak belirtildi. Ancak biz Ünye Şoförler Odası ile tekrar bir girişimde bulunarak özel insiyatifle en azından gazilerimizle ilgili kısmınında kartla bu imkanı sağlayalım diye düşünüyorum” diye konuştu.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-