Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYELİ AVCILARA GECE OPERASYONU

ÜNYELİ AVCILARA GECE OPERASYONU
25 Eylül 2019 - 1:37

Ordunun Ünye İlçesi Yiğitler Mahallesi Meşe Pınarı Mevkiinde M.K Adlı Vatandaş Gece Usulsüz Şekilde Avlanırken Ünye Jandarma Ekiplerince Yakalandı.

Kaçak avcı denetiminde  M.K adlı vatandaşın bulunduğu yerde bıldırcın sesi çıkaran Elektronik Cihaz Hoparlör ve 2 adet Işıldak ele geçirildi. Özellikle yüksek noktalara kurulan ve çıkardığı bıldırcın sesi ile çevredeki bıldırcınların o bölgede toplanarak avlanmalarını sağlayan cihazlara el konuldu.El Konulan Cihazlar Mülkiyeti Kamuya Geçirilmek Üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. M.K adlı vatandaşa 4915 sayılı Kanunun İlgili Maddelerine uymamaktan idari para cezası uygulanacağı bilgisine ulaşıldı. Yetkililer  Benzer durumları Mahalle Muhtarları ,ALO 155 ,ALO 156 , ALO 177 ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüklerine ihbar edilebileceği bildirdiler.

Ayrıca Yetkililer Karayolları üzerinde meydana gelen Yaban Hayvanı kazalarında Hayvan Kadavrasının kaldırılması için ALO 159 Karayolları hattı, Kurtarılmayı Bekleyen kedi,köpek,at ,eşşek yada yaban hayvanlarını ALO 153 Belediye Zabıtasını ve ALO110  İtfaiyeyi, Yaralı tüm Yaban Hayvanlarında Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüklerini ve ALO 177 yi Arayabileceklerini bildirdiler.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-