Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYELİ 700 ESNAFIN BEKLEDİĞİ AÇIKLAMA GELDİ

ÜNYELİ 700 ESNAFIN BEKLEDİĞİ AÇIKLAMA GELDİ
11 Ocak 2021 - 23:25

Çevre ve Şehircilik İmar Bakanı Murat Kurum’un geçtiğimiz hafta yapmış olduğu Ordu ziyaretinde kentsel dönüşüm kapsamında Ünye Sanayi Sitesini yenilenmesi ile ilgili olarak Sanayi Sitesi Başkanı Ali Özkan “sayın bakanımız çok isabetli bir karar vermiştir” dedi.

Başkan Ali Özkan sanayi sitesi esnafının ciddi anlamda yeni bir siteye ihtiyacı olduğunu dile getirirken sözlerini şu şekilde devam ettirdi;

Ünye Sanayii Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özkan gazetemize özel yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

“Bilindiği üzere kurumumuz geçen hafta Ordu’ya gelen Bakanımızın açıklaması istinaden bir araya gelmiş bulunmaktayız. Ben mevcut Ünye Sanayi Sitesinin Yönetim Kurulu Başkanıyım, Ünye Sanayi Sitemiz bilindiği üzere 1980’li yılların projesi ile yapılmış bir sanayi sitesidir. Zamanla ilerleyen günlerde dükkân yetersizliğinden 265 dükkânımızın 50 tanesi bölünerek, 315’e çıkmıştır. O zamanlar Ünye’deki nüfus ise 30-32 bindi, bugün ise resmi olarak 24 bin ama baktığımız zaman 200 bin görünüyor. Bizim Sanayi Sitemizde yetersiz gelmeye başlamıştı, Sanayi Sitesinde olması gerekip de muhalif ev altlarında olan 230 esnaflarımız var. Bunların kayıtlarını da Esnaf ve Sanatkârlar Odamızda bunların kayıtları var. Bunların yanı sırada da 150’ye aşkın imaret sektöründe olan esnafımıza o imalatta ki mobilyacının eski zamanda makinasının boyu ile şimdi ki zamanda makine boyu ile fark olduğu için dükkanlarımız yetersiz gelmeye başladı. Yeni bir Sanayi Sitesi düşünülüyor, Sayın Bakanımız da çok isabetli bir karar vermiş.

Saydığımız zaman 700 dükkâna ihtiyacımız var. Ünye’ye 700 dükkânlık bir sanayi sitesi kurulduğu taktirde 50 yıllık sanayi ile sıkıntısını kaldıracak bir proje olmuş olur. Büyükşehir, İlçe Belediyemiz ve siyasilerdedir durum. İnşallah yakın bir zamanda bu konuyu görüşürüz. Bu Sanayi Sitesinin taşınması noktasında esnaflarımız biraz tedirgin bu arkadaşlarıma seslenmek istiyorum, bu sadece Sayın Bakanımızın yerel yönetime vermiş olduğu talimat ile başlayan bir konudur. Bu projenin uzun bir süreci olacaktır. Ünye Sanayi Sitesinin sorunu hepimizin sorunudur. Bu konularımızı bir zamanlar Başkanımızla da paylaştığımız bir konudur.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-