Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Ünye’deki Amatör Spor Kulüpleri Eşitlik İstiyor

Ünye’deki Amatör Spor Kulüpleri Eşitlik İstiyor
07 Ocak 2020 - 23:59

Ünye’de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin başkanları Cevizdere Spor Tesislerinde basın açıklamasında bulundu.

Düzenlenen açıklama amatör spor kulüplerinin yaşadığı problemler ve Ordu Karşıyaka’da yeni yapılan Fatih Sultan Mehmet Tesislerinde Ordu’da bulunan 16 tane amatör spor kulübüne 60-70 m2 odalar yapılmasına karşı Ünye’deki Cevizdere Tesislerine yapılması planlanan 10 m2’lik odalarla ilgili oldu.

Yapılması planlanan 10 m2’lik odaların bu tesisi kullanan spor kulübü sporcuları açısından hiçbir faydası olmadığını belirten amatör spor kulüpleri başkanlarının açıklamaları şu şekilde oldu;

Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk: “Yaklaşık 5 yıldır Ünye Futbol Kulübümüzle çocuklarımızla Ordu ili içerisinde müsabakalara katılıyoruz. Bu süreç içerisinde amatör spor kulüpleri olarak bir çok problem ve sorunla karşılaşıyoruz. En büyük problemlerden biri de Ünye’de tesis eksikliğidir. 120 bin nüfuslu bir Ünye’de amatör futbol sahası olarak bir tane suni çim saha Cevizdere Tesislerinde var. Burada U11’den U19’a kadar bütün alt yaş grup müsabakaları, ikinci amatör küme müsabakaları, birinci amatör küme müsabakaları ve Ünye’deki 5 tane amatör futbol kulübümüzün antrenmanları yapılıyor. Bu noktada ben İlçe Spor Müdürümüz Aydın Kuyumcu’ya teşekkür ediyorum çünkü bu tesisi bize tahsis ettiler. Ancak bizim en büyük problemlerimizden birisi burada geliş gidiş noktasındadır. Bu tesis Ünye merkeze 10 km. uzaklıkta ve kulüplerimiz kendi imkanlarıyla buraya geliyorlar. Biz gerekli mercilere taleplerimizi sunduk ve servis sağlanmasını istedik ancak sağlanmadı. Geçtiğimiz yıl sadece Ünye Futbol Kulübü olarak 30 bin lira hem maçlara hem antrenmanlara servis ücreti ödedik. Bir amatör kulübün bu ücretleri her yıl ödeme şansı yoktur.

Cevizdere Tesislerine Tribün Gerekmektedir

Problemlerden diğeri Cevizdere Tesislerinde şuanda tribün yok ve bildiğim kadarıyla Ordu ilinde amatör spor kulüplerinin müsabakalarını oynadığı sahalardan tribün olmayan tek yer Ünye’dir. Sayın Kaymakamımızın tribün yapılması noktasında çalışmaları olduğunu biliyorum. İnşallah tribünümüze kavuşuruz çünkü buraya gelenler tellerin arkasından maçları izlemek zorunda kalıyorlar.

Yapılmış Olsun Diye Yapılan Şeyler Faydalı Olmaz

Bugün burada bulunmamızın esas amacı ise Ordu Karşıyaka’da yeni yapılan Fatih Sultan Mehmet Tesislerinde Ordu’da bulunan 16 tane amatör spor kulübüne oda tahsis ediliyor. Bu 60-70 m2 odaların içerisinde bir antrenör odası, soyunma odası, duş ve tuvaletleri olduğunu öğrendik. Ordu futbolu ve amatör spor kulüpleri adına çok memnun olduk. Biz Ordu’ya yapılan bu tesislerin aynı şekilde Ünye’ye de yapılmasını istiyoruz. Öğrendiğimiz kadarıyla Ünye’ye de böyle bir çalışma yapılacağı ancak odaların bir irtibat bürosu şeklinde 10 m2’den ibaret olacağını öğrendik. Ancak biz sadece yapılmış olsun diye yapılan 10 m2’lik bir odanın faydalı olacağını düşünmüyorum.

Ünye’de Sporla İlgili Sorunların Görüşülmesi Gerekmektedir

Ünye’de bir çok sorun var ancak hiç kimse Ünye’de spor tesisi eksikliği ile ilgili bir şeyler konuşmuyor. Ünye’de bir Kent Konseyi var, Ünye’de haftalık yapılan programlar var. Buralarda sporla ilgili sorunların da görüşülmesi gerektiğini düşünüyorum. Ünye’de 5 bine yakın spor yapan öğrencimiz var. Bu çocuklarımızın hangi şartlarda spor yaptığını bilmek ve ilgilenmek gerekmektedir. Biz yalnızız ve bu konuda Ünye’de bir kamuoyu oluşması gerekmektedir.”dedi.

Çınarlık Spor Kulübü Başkanı Murat Ferhat Hiraoğlu; “Çınarlık Spor Kulübü olarak yapılacak olan 10 m2 odaları kabul etmiyorum. Burada bir adaletsizlik söz konusudur.”dedi.

Fevzi Çakmak Spor Başkanı Tuncay Arslan; “biz 30 yıllık bir kulübüz ve 30 yıldır çileyle bu işi sürdürüyoruz. Burada çocuklarımızın bir yağmur veya kötü hava şartlarında sığınacakları bir yer olsun istiyoruz. Bunun için de daha geniş bir alana ihtiyacımız var. 10 m2 bir alanda 18 tane futbolcunun hareket alanının ne kadar olacağını ben planlamayı veya projeyi yürüten arkadaşlara sormak istiyorum. Yapılacaksa güzel bir şey yapılsın, eğer 10 m2 alan gibi bizim işimize yaramayacak bir yer yapılacaksa devletimizin parasını boş yere harcamaya gerek yoktur.”dedi.

Ünye Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı Abdullah Bulat; “bu söz konusu olan 10 m2’lik alanın bizim işimizi görmeyeceğini ve boşuna yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Bize 30-40 m2’lik bir alan yeterlidir. Çok fazla bir şey istemiyoruz.”dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P