Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE’DE TÜRK SANAT MÜZİĞİ RÜZGARI ESTİ

ÜNYE’DE TÜRK SANAT MÜZİĞİ RÜZGARI ESTİ
27 Kasım 2019 - 11:12

Ünye Kızılay şubesinin etkinlikleri devam ediyor. Türk Kızılay’ı Ünye Şubesi İle Kültür Ve Turizm Bakanlığı Samsun Devlet Korosu birlikteliğinde ikinci konser düzenlendi.

Yalı Kilisesi’ndeki Türk sanat müziği ziyafeti müzikseverleri mest etti. Geceye katılım yoğun olurken Kızılay Ünye şube başkanı İsmet Küçükoğlu, avukat Arif Çelik ve Samsun Devlet korosu sanatçısı Seyda Sezgin geceye katılanları Türk sanat müziğine doyurdu. Konserde hicaz ve rast makamında şarkılar söylenirken misafirler de sanatçılara eşlik etti.

Türk sanat müziğinden eserlerinin seslendirildiği konsere Ak Parti ilçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye Belediye Başkan Yardımcıları Orhan Güler, Ahmet Şahin, Ünye Ticaret Odası Başkanı İrfan Akar, Ünye Kent Konseyi Başkanı Sevindik Diktepe Demir, Türkiye Yerel Gazeteciler Birliği Şube Başkan Yardımcısı Cihan Çakır ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Konser sonrası açıklama yapan Türk Kızılay’ı Ünye Şube Başkanı İsmet Küçükoğlu “Ünye’yi Türk sanat müziği ile buluşturmaya devam ediyoruz. Bu organizasyonu aynısını geçen aylarda icra etmiştik ve oldukça beğeni almıştık. Bugün de burada sizlerle Türk sanat müziği gecesinin ikisi de yapıyoruz. Eğer memnun kalırsınız önümüzdeki günlerde de müzikle buluşmaya devam edecek programlar gerçekleştireceğiz. Bu akşam bizi yalnız bırakmayan Turizm Bakanlığı Samsun Devlet Korosu Ekibine ve misafir sanatçımız Şeyda Sezgin hanımefendiye, sahneyi paylaştığım dostum Arif Çelik’e teşekkür ediyorum.

Davete katılan herkese saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-