Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye’de Turizm Nitelikli İnsan Gücü İle Gelişiyor

Ünye’de Turizm Nitelikli İnsan Gücü İle Gelişiyor
26 Kasım 2019 - 13:18

Ekonomik Sosyal Araştırma ve Kalkınma Derneği (ESAK) tarafından hazırlanan ve DOKA tarafından desteklenen “Ünye’de turizm nitelikli insan gücüyle gelişiyor” başlıklı proje başladı.

Proje iştirakçisi ÜNTİSAT Derneği üyesi Atik Otel mutfağında teorik ve uygulamalı Aşçılık eğitiminin verileceği projeden 15 katılımcı faydalanacak.

Proje hakkında bilgiler veren ÜNTİSAT Derneği Başkan Yardımcısı, Atik Otel Müdürü Osman Duvar, turizm sektöründe nitelikli insan gücünün stratejik öneme sahip olduğunu hatırlatarak ” “Türkiye ekonomisinin temel dinamiklerinden biri olan turizmin ulusal ve uluslararası düzeyde geliştirilebilmesi ve turizm sektörünün artan rekabet ortamında var olabilmesinin en önemli şartlarından biri, nitelikli insan gücüdür. Bu proje turizm sektörü çalışanlarının mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlacak” dedi.

Dünya mutfağıyla ilgili Gastoart firması tarafından toplamda 96 saat teorik ve pratik eğitim verileceğini belirten Osman Duvar, eğitim sonunda Ünye’den marka ürün çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-