Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye’de Taekwondo Sınavına Yoğun Katılım

Ünye’de Taekwondo Sınavına Yoğun Katılım
18 Ocak 2020 - 17:36

Ünye Reis Spor Kulübü Sporcuları kuşak terfi sınavında ter döktü.

Ünye Spor Salonu’nda gerçekletirilen kuşak terfi sınavına Ünye, İkizce ve Çaybaşı ilçelerinden Reis Spor Kulübü sporcuları katıldı. 2020 yılı birinci dönem kuşak imtihanında sırasıyla beyaz, sarı, yeşil, mavi, kırmızı ve siyah kuşak sporcular bir üst kuşağa geçmek için sınava girdiler. Sözlü ve uygulamalı sınavda Milli Hakem ve Antrenör Siyah Kuşak 6. Dan Cavit Arslan, Milli Hakem ve Antrenör Siyah kuşak 3. Dan İlker Helvacıoğlu, Milli sporcu Mehmet Celal Karagöz, Siyah kuşak 3. Dan Ali Rıza Aksu, Siyah kuşak 1.Dan Ömer Öztürk’en oluşan juri sporculara puan verdi.

170 civarında sporcunun katıldığı sınavı sporcu velileri de izledi. Milli Sporcu ve Antrenör Siyah Kuşak 3. Dan Cevat Arslan ile Milli Sporcu ve Antrenör Siyah Kuşak 3. Dan Ayfer Arslan sporculara refakat etti. Başarılı sporcular bir üst kuşağa terfi ederken belgelerini ve kuşaklarını hocalarından aldı.

“Taekwondo İçin kuşak Sınavı Çok Önemli”

Yapılan sınavı değerlendiren Reis Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, “Taekwondo federasyonumuzun faaliyet programında yer alan 2020 yılı birinci dönem kuşak terfi sınavını gerçekleştirdik. Ünye, İkizce ve Çaybaşı ilçelerinden 80 beyaz kuşak, 20 yeşil kuşak, 20 mavi, 50 kırmızı ve kırmızı siyah kuşak sporcumuz katıldı.  Terfi eden sporcularımıza yeni kuşakları dağıtıldı. Kuşak taekwondo için önem arz ediyor. Ortaokul öğrencilerinin mavi, lise öğrencilerinin kırmızı siyaha sahip olmaları gerekiyor. Hakem olabilmeleri için en az 1.Dan olmaları gerekiyor. Sporcularımızın dört ayda bir kuşak sınavlarını kaçırmamaları gerekiyor. Sınavı başarılı geçen sporcularımızı tebrik ediyorum. Başta Ünye Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, Gençlik ve Spor İl Müdürümüze ve ilçe müdürümüze katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-