Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE’DE SOKAK HAYVANLARI İÇİN BARINAK PROTOKOLÜ İMZALANDI

ÜNYE’DE SOKAK HAYVANLARI İÇİN BARINAK PROTOKOLÜ İMZALANDI
27 Şubat 2020 - 12:15

Ünye’de sokak hayvanlarını korumak için barınak, kuşlar için yuva yapılması Protokolü imzalandı.

Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle malzemeleri belediye temin edecek, barınakları Ünye Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri yapacak.

Kaymakamlık Toplantı salonunda düzenlenen imza törenine Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Ünye M. Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Elibolca katıldı.

“10 Okulumuza Kulübe Yapacağız”

Protokol kapsamında yapılacaklar hakkında bilgi veren Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “amacımız sosyal sorumluluk bilincini geliştirmek ve sokak hayvanlarını korumaktır. Bu manada 10 okulumuza sokak hayvanları için barınak yapacağız. Ayrıca 20 kuş yuvası yapacağız. Ünye Belediye Başkanlığımız tarafından malzeme desteği sağlanacak ve Ünye M. Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri barınakları imal edecek” dedi.

“Bu Protokol Hayvanlarımız ve Çocuklarımız İçin Önemli”

Sokak Hayvanların korunmasına yönelik bu protokolün ilçeye hayırlı olmasını dileyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “ sokak hayvanlarımızın ortak alanlarda yaşamını sürdürmesi için önemli olan protokolün ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu protokol öğrencilerimize hayvanları sevdirmeyi de amaçladığı için biz de önemsiyoruz. Bu nedenle çocuklarımızın hayvan sevgisi ile büyümelerini sağlayacağız” diye konuştu.

“İhtiyaç Odaklı Projeleri Hayata Geçiriyoruz”

Vatandaşların ihtiyaçları çerçevesinde birçok proje hayata geçirdiklerini ifade eden Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “projelerin sayısından çok, ihtiyacı karşılayabilmesi önemlidir. Bu manada Ünye Belediyemiz sosyal sorumluluk projelerinde yapılması gerekenleri, üzerine düşeni yapıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz Bakanlığımızın sosyal sorumluluk politikalarını hayata geçirmek için gayret gösteriyor. Biz de Kaymakamlık olarak projelerin yapılması ve hayata geçirilmesi bakımından yanlarında oluyoruz. Sokak hayvanlarını korumak için barınak, kuşlar için yuva yapılması Protokolü ise ülkemizde sıkça gündeme gelen sokak hayvanlarının korunması, sahiplenilmesi, onlara toplumla kent hayatı içerisinde insanlarla beraber barışık bir şekilde yaşamasına imkan verecek proje. Aynı zamanda okullarımızda öğrencilerimize hayvan sevgisini aşılayacak proje. Bu nedenle projenin hayata geçirilmesinde katkı sunan kurumlarımıza teşekkür ediyorum” diye sözlerini tamamladı.

[poll id="18"]
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-